На Солом’янці встановили пам’ятну дошку Адаму Міцкевичу

Новини

Дошку розмістили у Солом'янському районі на вулиці Адама Міцкевича, 6.

Пам’ятну дошку встановили у неділю, 19 грудня, у Солом’янському районі. На відкритті дошки була присутня Моніка Капа-Цихоцька, дружина Надзвичайного і повноважного посла Республіки Польща в Україні.

Для створення дошки використали 2 матеріали – надійній темний граніт, на якому викарбовують те, що не повинно бути забуте, та білосніжний мармур, що здатний навіть переживати цивілізації. Створення пам’ятної дошки ініціювала культурно-громадська організація «Товариство Білого Орла». Ініціативу фінансово підтримало Посольство та особливий Консульський Відділ Республіки Польща в Україні.

Дошку створив талановитий київський художник-скульптор Іван Григор’єв, який раніше зворушив серця земляків меморіальною дошкою, присвяченою відомому усьому світові польсько-єврейському лікарю, письменнику та педагогу Янушу Корчаку.

Для створення умов для офіційного відкриття нової окраси київської Солом’янки долучилися громадяни України та Польщі. Зокрема, будівельні роботи та монтаж організував Ігор Шекера, QR-код та його наповнення створила Марселина Голембієвська.  Також, ініціативу підтримали депутати Київради Юрій Тихонович, Катерина Кириченко, та представники Київської міської влади та Солом’янської райдержадміністрації.

Нагадаємо, Адам Міцкевич був не тільки непересічним приборкувачем рими, знавцем слов’янської літератури та засновником в ній так званої романтичної драми, але й діячем національно-визвольного руху. До речі, саме це колись привело «народного пророка» через Київ до Одеси, а потім взагалі примусило виїхати до Західної Європи – подалі від Російської імперії, що захопила землі Польщі і України .

Тож переспіви та переклади його творів, зроблені вітчизняними майстрами художнього слова, ніколи не подобалися ворогам незалежної України. Може, тому й радянська влада хоч і погодилась назвати ім’ям Міцкевича невелику вулицю на тодішній околиці Києва, але втрималася від інших кроків по його вшануванню.

Фото: прес-реліз

Новини

27 Вересня 2022

послам 30 держав представили проєкт щодо спецтрибуналу для покарання Росії

26 Вересня 2022

Росіяни масово звертаються на гарячу лінію для здачі в полон Україні через мобілізацію – ГУР

ФСБ Росії заявила про затримання японського консула у Владивостоці

На акціях протесту проти мобілізації у Дагестані затримали близько 90 людей

50 литовських БТР вже в Україні – міністр оборони Литви

США нададуть Україні додатково понад 457 млн дол на потреби безпеки цивільних – Блінкен

Ми боротимемось «до останньої краплі крові», але наша перемога «не буде фіналом» – Залужний для TIME

У МАГАТЕ повідомили про переговори зі США щодо зони ядерної безпеки довкола ЗАЕС

Прокуратура відкрила справу проти кримського «міністра» через незаконне вивезення українського зерна

Україна отримала від США ЗРК NASAMS – Зеленський

Трасс закликає Захід «не слухати брязкання зброєю та погрози» Путіна

робота щодо наступних обмінів триває

Півтора мільйона українців перебувають у Росії без можливості повернутися додому – Стефанішина

Всі новини ⇢