Amnesty International закликала Росію припинити утиски в окупованому Криму

Новини
Amnesty International закликала Росію припинити утиски в окупованому Криму

Росія має негайно припинити всі порушення міжнародного гуманітарного права і порушення у сфері прав людини в Криму, а також на інших окупованих територіях України, йдеться у заяві правозахисної організації Amnesty International до десятих роковин російської спроби анексії півострова.

Правозахисники наголошують, що від початку окупації Криму Росія намагалася змінити етнічний склад півострова та придушити українську й кримськотатарську спільноти.

«Росія систематично намагалася викорінити українську та кримськотатарську національні ідентичності, перериваючи, обмежуючи й забороняючи використання української та кримськотатарської мов в освіті, медіа, під час національних святкувань та в інших сферах життя... Окупаційна влада також насильно переміщувала людей із Криму та перевозила туди російське цивільне населення», — наголосив дослідник Amnesty International з питань України Патрік Томпсон.

Вказано, що Росія обмежувала право на свободу релігії та віросповідання в Криму.

«Мусульманське населення Криму, більшість якого складає кримськотатарське населення, зазнало жорстоких репресій, – ідеться у звіті. – Понад 100 кримських мусульман і мусульманок опинилися на лаві підсудних через необґрунтовані звинувачення в тероризмі й отримали тюремні терміни до 24 років, які вони відбувають у Росії».

Також утисків зазнала Українська православна церква Київського патріархату (після 2018 року – Православна церква України), яка за перший рік окупації втратила 38 із 46 своїх парафій, а на сьогодні – усі з них.

Під заборону потрапили незалежні ЗМІ, а журналісти стали мішенню для російської влади, зазначили правозахисники.

«Уже в перші дні окупації проросійські бойовики викрали кількох журналістів та журналісток, — це було частиною насильницької кампанії проти проукраїнських активістів та активісток. Станом на початок березня 2014 року, україномовні телеканали та радіостанції зняли з ефіру й були замінені російськими медіа», – наголосили в Amnesty International.

У лютому 2014 року озброєні люди у формі без розпізнавальних знаків захопили будівлю Верховної Ради АРК, Ради міністрів АРК, сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що це озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Згодом президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

На території Криму і Севастополя 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світом «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Новини

25 Травня 2024

«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

США оголосили про військову допомогу Україні на 275 мільйонів доларів

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

У НАБУ і САП кажуть, що «досягли спільного бачення», як вести розслідування після «витоку інформації» – заява

Путін готовий провести переговори про перемирʼя в Україні на нинішній лінії фронту

Кабмін послабив обмеження щодо канабісу для використання в наукових та медичних цілях

«Росіянам буде складно вискакувати з домовленості». Зеленський розповів про порядок денний саміту у Швейцарії

на підготовку Харківщини до зими виділять 4 мільярди гривень, половину – з резервного фонду

«Соратниці Путіна» Матвієнко повідомили про нову підозру – СБУ

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Зеленський про удар РФ по друкарні в Харкові

Всі новини ⇢