Аналітики ISW не бачать ознак, що російські війська прискорюють темпи просування навколо Бахмута

Новини
Аналітики ISW не бачать ознак, що російські війська прискорюють темпи просування навколо Бахмута

Прискорення темпів просування військ РФ навколо Бахмута не видно, а його захоплення російськими силами малоймовірне до 24 лютого, річниці російського вторгнення в Україну, вважають аналітики американського Інституту дослідження війни.

«Схоже, що російські війська не прискорюють темпи просування навколо Бахмута і навряд чи досягнуть поставленої цілі 24 лютого. Українські сили завжди можуть вирішити, що витрати, пов’язані з утриманням Бахмута, є надто високими, і добровільно вийти з міста, хоча українські сили та лідери продовжують вказувати, що вони мають намір утримувати місто. Раніше ISW оцінювало, що українська оборона Бахмута, ймовірно, завадить Путіну стверджувати, що російські війська контролюють місто в річницю вторгнення, намагаючись відновити сподівання на перемогу Росії в Україні», – йдеться у щоденному звіті ISW.

ISW вказує, що напередодні секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що російські війська мають намір захопити Бахмут до 24 лютого. А очільник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин нещодавно заявив, що його бойовики оточать Бахмут до березня-квітня.

Аналітики інституту вважають, що Кремль може завдати ще одну серію ракетних ударів по цивільних цілях по всій Україні, щоб відзначити символічну річницю, оскільки реальні військові успіхи «продовжують вислизати від російських військових».

Російські війська щонайменше вісім разів оголошували дати захоплення Бахмута. Як заявив напередодні речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий, «ЗСУ родять все, щоб чергові дати ворог не зміг підтвердити».

Читайте також: ISW: поступитися Бахмутом означає для України – розширення операцій РФ і оборона ЗСУ на менш сприятливій місцевості

Бахмут продовжує залишатися головною гарячою точкою на фронті. Спроби захопити це місто російські війська здійснюють з липня 2022 року, коли їм вдалося окупувати велику агломерацію в сусідній Луганській області (Сєверодонецьк, Рубіжне, Лисичанськ). Активний наступ із наближених до Бахмута позицій російські військові розпочали у січні.

Військові аналітики кажуть, що захоплення Бахмута має для Росії скоріше символічне значення, але не важливе зі стратегічної точки зору.

Новини

26 Травня 2024

Шольц каже, що проти використання німецької зброї по цілях у Росії

Участь у Саміті миру вже підтвердили понад 80 країн – Зеленський

25 Травня 2024

До Києва прибула спікерка Сенату Польщі. Вона зустрілася з керівництвом Верховної Ради

Україна останнім часом відкрила 10 нових посольств у країнах Африки

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Столтенберґ закликає країни НАТО зняти обмеження на удари України по військових цілях у Росії

Путін вважає, що у Зеленського «легітимність закінчилася»

Росії потрібна перемога в Україні перед початком «можливої конвенційної війни з НАТО»

«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

США оголосили про військову допомогу Україні на 275 мільйонів доларів

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Всі новини ⇢