Головна Суспільство Аналіз загроз: Розвідка США про переговори щодо війни з росією

Аналіз загроз: Розвідка США про переговори щодо війни з росією

Повномасштабна війна росії проти України почалася 24 лютого 2022 року, коли російські війська атакували країну з усіх напрямків, використовуючи територію Білорусі для вторгнення на Київщину. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі — райони Сумщини та Чернігівщини.

Про це розповідає Київ24

У своїх заявах президент російської федерації Володимир Путін охарактеризував це вторгнення як «спеціальну операцію», метою якої спочатку була «демілітаризація та денацифікація» України, пізніше — «захист Донбасу». У вересні та на початку жовтня росія спробувала анексувати окуповані території, однак ці дії були визнані незаконними міжнародною спільнотою, зокрема Генеральною асамблеєю ООН.

Цивільні втрати та руйнування

Російська влада стверджує, що її армія не атакує цивільні об’єкти, проте щоденні обстріли українських міст зі сторони російської авіації, артилерії та флоту призводять до значних руйнувань. За даними України, на кінець жовтня 2022 року втрати росії в війні перевищили 70 тисяч загиблих військових, тоді як росія заявила про менше ніж 6 тисяч втрат.

Після опору Збройних сил України російські підрозділи змушені були залишити території Київської, Чернігівської та Сумської областей. Восени 2022 року українська армія звільнила більшу частину окупованої Харківщини, а 11 листопада було звільнено Херсон.

Геноцид та екоцид

Після звільнення територій українські органи виявили численні факти масових убивств, катувань і зґвалтувань цивільних осіб, включаючи дітей. Українська влада називає дії росії геноцидом, тоді як країни Заходу долучаються до розслідування воєнних злочинів. Бойові дії продовжуються на сході та півдні країни, і з вересня 2022 року відбуваються запеклі бої.

Одним із найбільш трагічних інцидентів стала руйнація Каховської греблі 6 червня 2023 року, що призвело до екологічної катастрофи, затоплення території та забруднення Дніпра і Чорного моря. ООН підтвердила, що за час війни з 24 лютого 2022 року до червня 2024 року постраждало щонайменше 33 878 цивільних осіб, з яких 11 284 загинули.

«Тільки під час блокади та бомбардування Маріуполя могло загинути понад 20 тисяч людей», — підкреслюють експерти.