Автора підручника «Основи сім’ї» критикують навіть після перевидання: що не так цього разу Київ ТБ

Новини

Відомо, що діалогу між антидискримінаційними експертами і автором підручника після першого видання не було.

Жодних проблем з підручником «Основи сім’ї» після його перевидання немає, педагоги задоволені курсом. Про це розповів автор книги Андріан Буковинський в ефірі «Київ. Newsroom» телеканалу «Київ», однак в соцмережах блогери та письменники критикують перевидання за поширення стереотипів.

Буковинський стверджує, що у другому виданні книги були враховані усі «слушні зауваження».

«У 2019 році були звернення громадян, деякі експерти написали зауваження. Комісія нас попросила дати відповіді з приводу зауважень (…) Ми врпахували частину слушних зауважень, комісія розглянула наші відповіді, які давали експерти з докторськими ступенями. Комісія прийняла рішення, що курс відновлюється за умови перевидання підручників» — зазначив він.

Зі слів Буковинського, після перевидання жодних проблем з підручником немає.

«Програму викладають в школах третій рік. В Тернополі викладають всі школи міста. Якби були проблеми, ми мали би письмовий протест, відмови від підручника. Натомість ми маємо сотні, тисячі відгуків, наскільцки це добре. На сайті програми є сотні відгуків педагогів, які стверджують, шо це прекрасна програма» — додав автор.

Водночас, у соцмережах користувачі зауважують, що в перевиданні підручника ще лишається багато спірних тверджень. Зокрема, критикують наступні з них:

  • «використання контрацептивів та аборти – це вбивство»;
  • «молитва – запорука позитивного душевного стану»;
  • «рівень розлучень серед пар, які мали статеві стосунки до одруження, більше як на 50% вищий, ніж серед тих, які утримувалися до одруження»;

Деякі користувачі висловлюють припущення, що зауваження до першого видання підручника враховані майже не були. Зокрема, про це пише у своєму Фейсбуці блогер Остап Українець.

Також він звинувачує Буковинського в тому, що назву для перевидання він вкрав у відомого серіалу Нетфлікс — Sex education.

«… один собі пан на ім’я Адріан Буковинський ребренднув свої хворі фантазії під більш маркетингову в сучасному світі назву Sex Education і далі намагається просувати їх у школи. Бо “Основи сім’ї” тоді відкликали на державному рівні, такий гучний був скандал. Але тут, як бачите, навіть обкладинку не змінили. Не тільки назву. Особливо прикро, що Острозька Академія нині в Україні відома в першу і єдину чергу завдяки одному малоосвіченому обскуранту. Якщо ви батьки підлітків, саме зараз школи складають плани факультативів. Тому пильнуйте» — пише він.

Зауважимо, що діалогу між антидискримінаційними експертами і автором підручника після першого видання не було.

Додамо, що предмет «Основи сім’ї» в українських школах поки пропонується як факультативний курс, який пропонують першим або останнім уроком. Усі діти мають можливість не відівідувати ці уроки. Відвідують лише ті діти, батьки яких написали заяви на відвідування. Обов’язкове ведення таких уроків є незаконним, як і примус батьків до придбання підручників.

Раніше перевидання підручника стримано оцінила письменниця та блогерка Татуся Бо (Тетяна Комлик) — з її слів, впроваджувати курс в школах дуже рано через велику кількість спотвореної інформації.

Нагадаємо, зміст підручника «Основи сім’ї» від 2019 року обурив деяких батьків через сексистські та дискримінаційні висловлювання (на їхню думку), тож вони звернулися до Міністерства освіти з проханням зробити антидискримінаційну експертизу видання. Скарги на підручник надходили й від деяких народних депутатів. Повідомлялося, що викладені матеріали транслюють релігійний погляд на родину, про що не попереджають на обкладинці.

У листопаді 2019 комісія вирішила призупинити викладання цього курсу в школах, проте 9 квітня 2020 року дозволила відновити за умови, якщо автор внесе відповідні зміни та перевидасть посібники.

Фото: Фейсбук

Новини

27 Вересня 2022

послам 30 держав представили проєкт щодо спецтрибуналу для покарання Росії

26 Вересня 2022

Росіяни масово звертаються на гарячу лінію для здачі в полон Україні через мобілізацію – ГУР

ФСБ Росії заявила про затримання японського консула у Владивостоці

На акціях протесту проти мобілізації у Дагестані затримали близько 90 людей

50 литовських БТР вже в Україні – міністр оборони Литви

США нададуть Україні додатково понад 457 млн дол на потреби безпеки цивільних – Блінкен

Ми боротимемось «до останньої краплі крові», але наша перемога «не буде фіналом» – Залужний для TIME

У МАГАТЕ повідомили про переговори зі США щодо зони ядерної безпеки довкола ЗАЕС

Прокуратура відкрила справу проти кримського «міністра» через незаконне вивезення українського зерна

Україна отримала від США ЗРК NASAMS – Зеленський

Трасс закликає Захід «не слухати брязкання зброєю та погрози» Путіна

робота щодо наступних обмінів триває

Півтора мільйона українців перебувають у Росії без можливості повернутися додому – Стефанішина

Всі новини ⇢