4 лютого 2022 року в м. Прип’ять (Чорнобильска зона) відбудуться спільні тактико-спеціальні навчання підрозділів МВС України.
Про це розповідає Київ24
Про це повідомляє пресслужба Нацгвардії України.
У ході навчань відпрацьовуватиметься злагодженість підрозділів МВС під час виконання завдань з оборони населеного пункту, тактики ведення бойових дій в урбанізованій місцевості та ліквідація їх наслідків.
Як повідомляється, на навчанні будуть присутні керівний склад МВС, НГУ, НПУ, ДСНС, посли іноземних держав та представники країн-партнерів.
Водночас, громадскість схвильованоа новиною про чергові військові навчання в Чорнобильскій зоні, яка є туристичною та історичною пам’яткою, оскільки в минулі роки такі навчання відбувались із використаннням бойових набоїв.
Зокрема, у зв’язку з цим голова Асоціації чорнобильских туроператорів Ярослав Ємельяненко зазначив, що навчання мають відбуватися без завдання шкоди всесвітньо відомому історичному місту, яке є магнітом для мільонів людей.
“Вчитися треба, але стріляти, руйнуючи пам’ятку – не можна. Є багато закинутих територій, навіть міст, де, до речі, немає радіаційної небезпеки для нацгвардійців. Адже у ході навчань вони і на землю лягають, і радіоактивних речей торкаються. Чи виправданий цей ризик для здоров’я хлопців?”, – написав він у facebook.
Ємельяненко нагадав, що розвитком туризму у місто Прип’ять особисто опікується президент Володимир Зеленський та Офіс Президента України.
Туристична спільнота Чорнобильскої зони обурюється проведенням навчань не випадково, адже у 2017-2018 роках після таких навчань Нацгвардії в місті Прип’ять були розстріляні будинки та повсюди лежали відстріляні гільзи. Така картина не сприяє розвитку туризму.
Крім того, не вся територія міста є безпечною для відвідування, стрілянина та вибухи можуть підняти у повітря радіаційний пил.
Зазначимо, що загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга», розташована у Чорнобильскій зоні, визнана нерухомою пам’яткою України, а місто Прип’ять готують на подання у список культурної спадщини ЮНЕСКО.
Фото: Фейсбук