«Дезінформація» – Париж реагує на слова голови розвідки РФ про 2 тисячі військових для України

Новини
«Дезінформація» – Париж реагує на слова голови розвідки РФ про 2 тисячі військових для України

Міністерство оборони Франції назвало «дезінформацією» твердження, з якими 19 березня виступив голова Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Росії Сергій Наришкін. Він заявив, нібито Париж нібито готує надсилання в Україну близько двох тисяч французьких військових.

«Це ще один приклад систематичного використання Росією масової дезінформації», – заявило французьке міністерство.

Раніше російські ЗМІ цитували заяву Наришкіна, який стверджував, що французький «контингент для надсилання в Україну вже готується» і що «на початковому етапі він становитиме близько 2000 осіб». Голова СЗР заявив, що цей підрозділ «стане пріоритетною легітимною мішенню для атак з боку російських Збройних сил», «а значить, на нього чекає доля всіх французів, які будь-коли приходили на територію російського світу з мечем».

Президент Франції Емманюель Макрон нещодавно не виключив, що в Україну можуть бути надіслані військовослужбовці країн НАТО, у тому числі й Франції. Його слова викликали дебати серед союзників по НАТО, представники багатьох країн заявили, що не розглядають такої можливості.

Макрон неодноразово розʼяснював свої слова, зокрема, стверджуючи, що в підтримці України не має бути так званих «червоних ліній» і має зберігатися можливість для маневру. Водночас Макрон зазначав, що наразі про надсилання якихось військових в Україну не йдеться, а якщо якийсь контингент у майбутньому і буде відправлений, він не братиме участі в наступальних операціях проти російських військ.

Повідомлення про нібито майбутню відправку до Одеси 2000 або навіть 2500 французьких військових зʼявлялися в російських телеграм-каналах без вказівок на будь-які надійні джерела.

Офіційна Москва стверджує, що у війні на боці України беруть участь французькі найманці, і нібито десятки з них нещодавно були вбиті під час удару по Харкову. Жодних доказів цього Росія не надала. У Франції не заперечують, що в лавах ЗСУ може воювати певна кількість громадян країни, проте зазначають, що це їхня приватна ініціатива, і йдеться не про найманців, а про військовослужбовців регулярних українських військ.

Наришкін, як і інші керівники російських спецслужб, нерідко виступає із твердженнями, доказів яких згодом немає. Так було, наприклад, із твердженнями про підготовку вибуху в Україні так званої брудної бомби або про вибух снарядів зі збідненим ураном, радіоактивна хмара від якого нібито рухалася до Європи (це стверджував секретар Ради безпеки Микола Патрушев).

Новини

26 Травня 2024

Шольц каже, що проти використання німецької зброї по цілях у Росії

Участь у Саміті миру вже підтвердили понад 80 країн – Зеленський

25 Травня 2024

До Києва прибула спікерка Сенату Польщі. Вона зустрілася з керівництвом Верховної Ради

Україна останнім часом відкрила 10 нових посольств у країнах Африки

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Столтенберґ закликає країни НАТО зняти обмеження на удари України по військових цілях у Росії

Путін вважає, що у Зеленського «легітимність закінчилася»

Росії потрібна перемога в Україні перед початком «можливої конвенційної війни з НАТО»

«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

США оголосили про військову допомогу Україні на 275 мільйонів доларів

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Всі новини ⇢