Дієтолог розповіла, яким має бути ланч-бокс для школяра, щоб уникнути ожиріння Київ ТБ
НовиниДля лікування ожиріння недостатньо дієти, потрібно знаходити причину.
Про це розповідає Київ24
Сьогодні, 11 жовтня, весь світ відзначає День боротьби з ожирінням. Зайву вагу називають пандемією 21-го століття. Але для лікування недостатньо просто дієти. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.
Лікар-дієтолог та сімейний лікар Дар’я Лєвих зазначила, що для того, щоб зрозуміти чи є у вас проблеми з вагою можна поміряти найвужчу частину тілії, у жінок талія повинна бути не більше 80 см, у чоловіків – 94 см. Також необхідно знати свій індекс маси тіла. “Для цього ми свою вагу в кілограмах ділимо на ріст у метрах у квадраті. І ви отримаєте свій індекс маси тіла. Якщо він від 25 до 30, то варто вже задуматися, адже це вже зайва вага для тіла, якщо це вище 30, то це вже вказує на ожиріння” – додала дієтолог. Від зайвої ваги можна позбутися за допомогою дієт та спорту. Проте ожиріння потрібно лікувати з лікарем.
Дієтолог радить, перед лікування здати аналізи на інсулін, вітамін Д та індекс Нома. Так можна буде виззначити причину ожиріння і лікувати її. За словами Дар’ї Лєвих, найчастіша причина – інсулінорезистентність. “На жаль цьому не вчать у школі. Не розповідають з широких екранів, щоб люди розуміли що це таке. Якщо у вас є стан, коли дуже хочеться їсти до тремору в тілі і дуже тягне на солодке, це означає що у вас скоріше за все є інсулінорезистентність. І дійсно лише дієта тут не допоможе. Для початку потрібна допомога лікаря, щоб хоча б приблизно наблизитись до потрібної відмітки інсуліну і далі вже за допомогою харчування ви зможете закріпити цей ефект. І більше не повернутися до зайвої ваги”, – зазначила лікар-дієтолог.
Лише дієта допоможе схуднути на 2-3 місяці, але потім вага повернеться знову. дуже важливо слідкувати за вагою дитини. Дієтолог розповіла, що діти навчаються на прикладі батьків. Тому важливо, щоб овочі в сім’ї були під час кожного прийому їжі. “Якщо даєте дитині щось з собою у школу, то там має бути або нарізка моркви, або яблуко порізане. Нехай це буде гамбургер, але замість котлети дуже засмаженої можна покласти курячу котлету, або завернути у лаваш рибу разом з овочами”, – радить дієтолог.
До здорового харчування необхідно привчати дітей змалечку і слідкувати за їх здоров’ям, резюмує дієтолог.
Фото: Київ ТБ
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →