Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), понад половина українців (57%) висловлюють довіру президентові Володимиру Зеленському. Водночас 37% респондентів не довіряють йому.
Про це розповідає Київ24
Зростання рівня довіри до президента
Соціологи зазначили, що «показники довіри трохи покращилися в порівнянні з останнім опитуванням у грудні минулого року, коли 52% респондентів довіряли президенту, а 39% не довіряли, що давало баланс довіри-недовіри на рівні +13%».
Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС, зауважив, що «Президент Зеленський зберігає досить високу довіру в суспільстві. Для демократичного суспільства поточний показник довіри є дуже гарним результатом, що свідчить про його легітимність. Якщо міжнародні партнери стурбовані цим питанням, українці не бачать проблем у легітимності президента, поки він веде складні переговори, а вибори можуть бути проведені після завершення війни і отримання надійних безпекових гарантій».
Міжнародна реакція на ситуацію в Україні
Соціологічне опитування охопило 1000 респондентів на урядовій території України з 4 до 9 лютого. У своєму виступі 18 лютого президент США Дональд Трамп порушив питання необхідності проведення виборів в Україні, зазначивши, що це викликано «об’єктивною ситуацією».
Трамп висловив думку, що «в Україні триває воєнний стан, а рівень популярності президента впав до 4%. Міста зруйновані, і нарешті українці повинні вирішити, коли будуть вибори. Це не росія каже Україні, що потрібно проводити вибори, це об’єктивна ситуація».
«У цій ситуації, коли в Україні весь час триває воєнний стан, й лідер цієї країни за рейтингом популярності вже впав до 4%», – зазначив Трамп.
Проте, за останніми соціологічними даними, рейтинг Зеленського є значно вищим, ніж зазначено Трампом. Під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки Зеленський підкреслив, що «готовий говорити про вибори в Україні», але додав, що українці «абсолютно не хочуть виборів, оскільки бояться, що ми втратимо режим воєнного стану, а солдати повернуться додому, і путін окупує всю територію».
Володимир Зеленський обіймає президентську посаду з весни 2019 року, а Верховна Рада була обрана на дострокових виборах у липні 2019 року. Згідно з українським законодавством, термін повноважень президента та парламенту становить 5 років. Проте вибори не можуть проводитися під час воєнного стану, який триває з моменту початку російської агресії проти України.