Ексглава МЗС пояснив, чому США евакуювали посольство з Києва

Головне Новини

Західні країни поспішили евакуювати своїх послів та військових через досвід в Афганістані.

Про це розповів директор центру дослідження Росії, колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко в інтерв’ю «Главкому».

Сполучені Штати Америки тимчасово перенесли своє посольство з Києва до Львова. За словами Огризка, такий стан справ може свідчити про ситуацію, яка раніше трапилася з Афганістаном, тоді західні країни виявилися неготовими до такого повороту подій.

«Думаю, ми маємо справу з “афганським синдромом”. Згадаймо, що ситуація в Афганістані минулого року була абсолютно безпорадною для американців і західних країн. І вони бояться опинитися вдруге в такій самій ситуації. Хоча, з політичної точки зору, це неправильний хід, але ми не можемо вказувати американцям чи британцям, як діяти в тій чи іншій ситуаціях», – сказав Огризко.

Також він вважає, що президент Росії Володимир Путін не вводитиме війська на територію України, оскільки це може призвести до розпаду самої Російської Федерації.

«На мою думку, Путін не ризикне напасти, якщо у нього ще залишились елементи здорового глузду. Адже початок широкомасштабної війни проти України означатиме початок розпаду самої Російської Федерації. І він це прекрасно знає», – підкреслив Огризко. 

Як ми писали, у Державному департаменті США офіційно заявили про тимчасове переміщення посольства в Україні з Києва до Львова. Водночас, усі посольства країн-членів Євроспільноти, які розміщуються в Києві, продовжують працювати у столиці України.

Днями у Вашингтоні заявили, що Росія може почати вторгнення в Україну «будь-якої миті». Вашингтон наказав своїм громадянам негайно виїхати з країни.

Схожі рекомендації громадянам дала Велика Британія, Нідерланди, Японія, Південна Корея та інші. Багато західних посольств, включно зі США, евакуювали своїх працівників з України. ЗМІ у США з посиланням на дані розвідки навіть назвали ймовірні дати вторгнення — 15 чи 16 лютого.

Фото: Фейсбук

Новини

20 Травня 2022

Багатостраждальна собачка Плотва з притулку “Звірополіс” нарешті знайшла собі господарів

Проєкт “Аудіоказки Українською” виклав у мережу понад 800 українських казок і колискових для дітей з безкоштовним доступом

До Києва прибули голови обох палат парламенту Ірландії

У кожному районі Києва створять квіткові композиції, що символізуватимуть незламний дух українського народу під час війни

В Бузовій на Київщині почали будівництво нової вежі зв’язку

У Києві з 21 травня проїзд у 95% маршруток коштуватиме 15 грн: на коротких маршрутах ціна буде 12 гривень

Український Дім у Києві презентує виставку плакатів, створених українськими митцями у дні війни

Мер Бучі призначив своєю заступницею депутатку Ірпінської міськради Михайлину Скорик

Біля метро “Політехнічний інститут” з’явилася інсталяція на тему “тракторних військ”

Московський священник Талько з Бородянки після чергових звинувачень у колаборціонізмі заговорив українською

Газета The New York Times знайшла чергові докази звірств російських окупантів у Бучі

У Києві обіцяють збільшити кількість громадського транспорту

ВАКС визнав винними двох посадовців у розкраданні коштів на будівництві “Повітряного експресу”

Всі новини ⇢