Генсекретар Європейського інституту омбудсмана вивіз українських дітей до Росії – Лубінець

Новини
Генсекретар Європейського інституту омбудсмана вивіз українських дітей до Росії – Лубінець

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що надіслав листа членам Європейського інституту Омбудсмана про вихід із цього об’єднання. Про це він написав на своїй-фейсбук сторінці 8 лютого.

«Цей крок став наслідком того, що двох українських дітей, які перебували на території Республіки Австрія через російську збройну агресію, «правозахисник Європейського інституту Омбудсмана (ЄІО)» вивіз на територію РФ. За інформацією ЗМІ, це зробив Доктор Йозеф Зігеле, Генеральний Секретар ЄІО, член Правління ЄІО та Заступник Омбудсмана Тіролю. Владою Австрії розпочате офіційне розслідування щодо дій Й. Зігеле», – повідомив Лубінець.

Він вказав на те, що такі дії є порушенням статтей 49 і 50 Женевської конвенції про захист цивільних під час війни, які забороняють примусово переселяти людей з окупованих територій і зобов’язують державу-окупанта полегшувати встановлення осіб дітей та реєстрації їхніх сімейних зв’язків.

Читайте також: «Росія про вас попіклується, ми вам знайдемо нових батьків»: Як вивезених з України дітей повертають додому?

Український омбудсман також заявив, що такі дії представника ЄІО можуть мати ознаки геноциду за статтею 2 Конвенції ООН «Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього».

При цьому, додає він, Європейський інститут омбудсмана не провів внутрішнього розслідування та не застосував санкцій до доктора Зігеле на прохання Лубінця, а президент установи Драган Мілков «проігнорував його запити».

«Вважаю, що подібні дії шкодять національним інтересам України, у той час, коли продовжується кривава повномасштабна війна. Наголошую, що повернення кожної депортованої дитини є надскладним процесом, який потребує титанічних зусиль та часу!» – додав посадовець.

Він закликав інших членів Інституту розглянути можливість виходу і висловив подяку тим, хто це вже зробив: омбудсману Латвії Юрісу Янсонсу та омбудсману Литви Еріці Леонайте.

Читайте також: Викрадення і русифікація дітей із окупованих територій: як ОБСЄ реагує на воєнні злочини Росії

Європейський інститут омбудсмана наразі не коментував цю заяву Лубінця.

Наприкінці січня Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Ґранді заявив, що Росія порушує фундаментальні принципи захисту дітей у воєнний час, видаючи українським дітям російські паспорти та віддаючи їх на усиновлення до російських родин. Йдеться про дітей, яких вивезли із окупованих територій України до Росії. Найчастіше, це відбулося проти волі дітей.

Новини

29 Лютого 2024

Київ не веде з Варшавою переговори про закриття кордонів

Мецола розповіла, як вибори в ЄС можуть вплинути на підтримку України

28 Лютого 2024

Атталь пояснив слова Макрона про підтримку України

Мецола розповіла, чи визнаватиме Європарламент результати виборів президента Росії

Зеленський обговорив з прем’єром Хорватії співпрацю у сфері розмінування, рятувального обладнання і БПЛА

Польща може повністю закрити кордон з Україною для торгівлі – Туск

Заяви про припинення надання зброї Україні є «цинічними і абсурдними» – прем’єр Албанії

Зеленський в Албанії бере участь у саміті Західних Балкан на підтримку України

Урсула фон дер Ляєн пропонує направити прибутки від активів РФ на зброю для України

Спікери 23 парламентів закликали Палату представників США розглянути допомогу Україні – Стефанчук

Зеленський зустрівся з премʼєром Албанії, країни уклали договір про дружбу і співпрацю

Спецпосланець Китаю знову їде на переговори до України, Росії і ЄС

Посли G7 привітали призначення нового голови НАЗК

Всі новини ⇢