голосування в Палаті представників США щодо допомоги Україні навряд відбудеться раніше середини квітня

Новини
голосування в Палаті представників США щодо допомоги Україні навряд відбудеться раніше середини квітня

Голосування в Палаті представників США щодо допомоги Україні навряд чи відбудеться щонайменше до середини квітня, а, можливо, пізніше, оскільки спікер Майк Джонсон все ще шукає шляхи пом’якшення опозиції з боку республіканців, повідомляє видання Bloomberg з посиланням на представників керівництва партії.

За даними видання, команда Джонсона не поділилася детальним планом щодо пакету допомоги з республіканськими законодавцями і, схоже, не визначилася з тим, на яких поступках він наполягатиме від адміністрації Байдена, що ускладнює для нього завдання зібрати підтримку вчасно до голосування наступного тижня, кажуть партійні чиновники.

Речник Джонсона Тейлор Хоулсі заявив, що обіцянка спікера про швидкі дії не мала на меті встановити конкретний термін, і що Джонсон «вислуховує думки членів партії» щодо плану. Хоулсі відмовився надавати подальшу інформацію про консультації спікера.

Однак, як пише Bloomberg, два представники республіканського керівництва заявили, що все ще існує логістична можливість того, що Джонсон може схвалити рішення щодо плану допомоги протягом вихідних і прискорити схвалення закону наступного тижня. Але такий прискорений графік може призвести до провалу законопроєкту, а також до подальшого протистояння з прихильниками жорсткої лінії Республіканської партії.

В інтерв’ю Fox News спікер Майк Джонсон заявив, що запропонує нововведення до пакету допомоги Україні. За його словами, вони можуть включати перетворення допомоги на позику, яку Україна буде зобов’язана повернути, арешт російських активів як компенсації та скасування рішення адміністрації Байдена про замороження видачі нових ліцензій на експорт скрапленого природного газу.

Згодом адміністрація Байдена у своїй заяві відхилила угоду про надання допомоги Україні, пов’язану зі скасуванням мораторію на видачу ліцензій на експорт скрапленого природного газу.

Читайте також: «Критично важливе» – Зеленський розповів Джонсону про ухвалення допомоги Україні

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву. Проте Палата представників, де більшість мають республіканці, досі не розглянула цей законопроєкт. Значна частина республіканців орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Ще у лютому спікер Палати представників Майк Джонсон відкинув схвалений Сенатом законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію».

Новини

7 Вересня 2024

голова МЗС звинуватила осередок правлячої партії в послабленні підтримки України

МЗС назвало нелегітимними російські вибори в окупованому Криму 

«Потрібно бути реалістами» – міністр оборони Нідерландів про плани Путіна щодо Донбасу

Зеленський повідомив про зустрічі з європейськими лідерами на форумі в Італії

«Переваги обмежені» – міністр оборони Нідерландів пояснив, чому НАТО не закриває небо над Україною

Президент США Байден оголосить про додатковий пакет допомоги Україні на 250 млн доларів

Єврокомісія надасть Україні 40 млн євро на відновлення енергетики

Боррель запросив нового голову МЗС взяти участь у наступній зустрічі Ради ЄС із закордонних справ

Генконсул України закликав кінофестиваль у Торонто скасувати показ стрічки про російських військових

Пентагон про залишки коштів для України до кінця вересня

Литва виділить 10 мільйонів євро на закупівлю української ракети «Паляниця»

Франція підтримає ініціативу ЄС із військової допомоги Україні за рахунок активів Росії – уряд

6 Вересня 2024

Умєров на «Рамштайні» пропонував партнерам розширити співпрацю у виробництві зброї

Всі новини ⇢