Ігнат розповів, що потрібно для боротьби з керованими авіабомбами армії РФ

Новини
Ігнат розповів, що потрібно для боротьби з керованими авіабомбами армії РФ

Армія РФ застосовує керовані авіабомби по всій лінії фронту. Щоб їм протистояти, потрібні засоби, які б допомагали ліквідовувати авіацію на великих відстанях, зазначив речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

«Це не лише південь, а по всій лінії фронту: Сумська область, Чернігівська область, безумовно, східний напрямок. Вони атакують (керованими авіабомбами – ред.) всюди. Тобто, є ця нова загроза, на яку реагувати, м’яко кажучи, важко, бо противник застосовує ці керовані бомби дистанційно, і поки що безкарно», – розповів Ігнат.

За його інформацією, літаки РФ завдають ударів із дистанції від 50 кілометрів від лінії бойового зіткнення або ж від кордону з Україною, чи моря – їх наразі нічим дістати.

«Щодня ворог застосовує на лінії фронту близько 10-12 керованих авіабомб. В основному, це бомба ФАБ-500, яка обладнана крилами, GPS-навігацією й здатна летіти до цілі ще 10-20 кілометрів, а можливо й більше»,– наголосив Ігнат.

Для того, аби боротися з авіабомбами, за інформацією Ігната, Україні потрібні наземні засоби, такі як Patriot або ж SAMP-T.

«А найкраще – це сучасні літаки, наприклад, F-16 або інші літаки покоління 4+, здатні протистояти російській авіації на великих відстанях, які мають і потужні радари, і ракети класу «повітря-повітря». Тільки так можна протистояти цій загрозі. Тому ще раз і ще раз треба звертатися до наших партнерів, щоб дійсно процес надання Україні такої техніки пришвидшувався», – підсумував Ігнат.

Україна давно просить союзників про надання сучасних літаків. Під час зустрічі в Парижі на початку лютого президент України Володимир Зеленський закликав західних партнерів «якомога швидше» надати Україні винищувачі, щоб відбити наступ Росії.

Новини

25 Лютого 2024

Зеленський запевнив, що завжди каже українцям правду

«плани України були на столі у Кремля ще до початку дій»

запропонуємо Путіну майданчик, де він може визнати, що програв

Зеленський прокоментував перспективи надання Україні далекобійних ATACMS

Україна консультується з регуляторами ЄС і США щодо відкриття авіапростору – Кубраков

Половина західної підтримки не надходить до України вчасно – Умєров

робимо «можливе і неможливе» для прориву, «план-2024 вже є»

міжнародна заява до 10-ї річниці агресії РФ

говорили про безпекову угоду і виробництво зброї

24 Лютого 2024

«ви знаєте, що нам потрібно, і розумієте, що потрібно вчасно»

Прогнозувати терміни завершення війни буде можливо за наявності відповідної кількості зброї – Подоляк

Друга річниця великого вторгнення Росії. В Україні вшановують загиблих і нагадують про полонених

Україна підписала угоду про співробітництво у сфері безпеки з Канадою – Зеленський

Всі новини ⇢