Ізраїль згадав Зеленського у щорічній доповіді про антисемітизм у світі

Новини
Ізраїль згадав Зеленського у щорічній доповіді про антисемітизм у світі

Міністерство діаспори Ізраїлю опублікувало щорічний звіт про антисемітизм у 2022 році у світі. Автори документа зазначають, що загалом у світі число проявів антисемітизму знижується, але у деяких країнах спостерігається зростання. Укладачі, зокрема, вказують на зростання кількості антисемітських заяв та публікацій у соцмережах у США та пострадянських країнах у перші дні після повномасштабного російського збройного вторгнення на територію України.

Автори пишуть, що напад Росії неодноразово використовувався ліворадикальними активістами для «демонізації Ізраїлю» – активісти проводили паралелі між становищем палестинців та українців. Крім того, Ізраїль необґрунтовано, на думку авторів доповіді, критикували за відмову від постачання зброї Києву – без згадки про іншу допомогу Україні, яка надається з самого початку війни.

Частина арабських користувачів соцмереж також, як зазначається в доповіді, несхвально висловлювалася про президента України Володимира Зеленського, згадуючи про його єврейське походження.

У доповіді міститься згадка про висловлювання міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова навесні 2022 року. В інтервʼю італійському телеканалу Лавров заявив, що «мудрий єврейський народ говорить, що найзапекліші антисеміти, як правило, євреї», і припустив, що Адольф Гітлер мав єврейське коріння. Президентові Росії Володимиру Путіну тоді довелося вибачитися за висловлювання Лаврова перед тодішнім премʼєр-міністром Ізраїлю Нафталі Беннетом.

Автори проаналізували 55 тисяч записів із антисемітським контентом у соцмережах з 15 лютого до 28 березня минулого року.

Усього за рік до березня 2022 року було виявлено 317 000 постів у соціальних мережах, які містять антисемітські висловлювання — майже на 40% більше, ніж у березні 2021 року.

Новини

26 Березня 2023

Подоляк щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі: «Путін зізнається, що програє»

Данілов відреагував на заяву Путіна щодо розміщення ядерної зброї в Білорусі

Зеленський розповів про міжнародну підтримку, яку Україна отримала за тиждень

25 Березня 2023

Путін повторив тезу про загрозу збідненого урану для екології

Омбудсмен відреагував на заяву місії ООН про порушення прав російських полонених

Зеленський обговорив програми підтримки України з делегацією Світового банку

в Сєвєродонецьку, Попасній та Гірському

Маляр розповіла, чому не варто обговорювати контрнаступ ЗСУ

«Не буде травневих шашликів в Криму» – Чийгоз про настрої окупаційної влади та військових на півострові

Масовані ракетні удари армії РФ відходять у минуле – Гуменюк

російські окупанти можуть готуватися до «жестів доброї волі» на Херсонщині

Зеленський пояснив, чому ЗСУ поки не можуть розпочати контрнаступ

США та Канада є поруч з Україною як надійні партнери – Трюдо

Всі новини ⇢