Камбоджа направить інструкторів із розмінування до України – ЗМІ

Новини
Камбоджа направить інструкторів із розмінування до України – ЗМІ

Прем’єр-міністр Камбоджі Хун Сен ухвалив рішення направити до України інструкторів для навчання українських саперів, які займаються знешкодженням мін, встановлених російськими військовими під час їхнього повномасштабного вторгнення в Україну, повідомило з посиланням на Міністерство закордонних справ Камбоджі агентство AP.

За повідомленням, Хун Сен узяв зобов’язання направити інструкторів у співпраці з Японією під час телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським.

Перша команда має прибути в Україну на початку грудня.

Камбоджа стала однією з найбільш замінованих країн у світі за майже три десятиліття війни, яка закінчилася в 1998 році, що створило великий ризик для цивільного населення, особливо в сільській місцевості.

Відтоді було видалено та знищено велику кількість мін та інших боєприпасів, що не вибухнули, що значно зменшило кількість жертв.

Камбоджійські сапери стали одними з найдосвідченіших у світі, і за останнє десятиліття кілька тисяч із них були направлені під егідою ООН для роботи в Африці та на Близькому Сході.

Наприкінці жовтня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що на нещодавно визволених від російської армії територіях замінування – вдвічі щільніше, ніж на раніше деокупованій частині Київщини або Чернігівщини.

За словами міністра, протягом останніх місяців рятувальники виявили понад 250 тисяч вибухонебезпечних предметів, а ще 130 тисяч – працівники поліції. Також він нагадав, що українським піротехнікам допомагають і західні фахівці.

Міністр уточнив, коли спеціалісти з гуманітарного розмінування бачать обсяги необхідних робіт, вони говорять, що це триватиме десятки років.

«Однак, дивлячись на роботу наших спеціалістів, треба визнати, що їхня ефективність є у рази вищою», – підсумував Монастирський.

Новини

15 Квітня 2024

«окупант спробує посилити штурмові дії»

У МОН пояснили, чи можуть студенти приватних вишів виїжджати за кордон

Зеленський закликав союзників захистити Україну так само, як Ізраїль

Уряд Нідерландів обіцяє ще 4,4 мільярда євро допомоги для України

Зеленський призначив нового заступника Єрмака

Кабмін вважає недоцільним використання коштів на телемарафон для потреб ЗСУ

Зеленський призначив нового заступника секретаря РНБО

Кулеба відповів на критику ударів по російських НПЗ: «треба мислити своїми інтересами»

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

СКУ закликав українців у Росії долучатися до руху опору

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

Для допомоги Україні у партнерів є все, потрібне тільки рішення – Зеленський

Всі новини ⇢