Кілька десятків українських дітей вилучили з сімей біженців за кордоном – Лубінець

Новини
Кілька десятків українських дітей вилучили з сімей біженців за кордоном – Лубінець

Кілька десятків українських дітей вилучили із родин українських біженців, які наразі перебувають за кордоном, повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець проєкту Радіо Свобода «Ти як?».

Український чиновник пояснив, чому в деяких європейських країнах на законодавчому рівні виникають проблеми із статусом опікуна.

«Проблема є в тому, що згідно з європейським законодавством офіційний в Україні опікун, піклувальник не є офіційним опікуном, піклувальником на території Європейського Союзу. Інша справа, що деякі країни розуміють, у якій ситуації перебувають українці, не піднімають це питання або допомагають просто українцям вижити. Є такі країни, де в нас є проблеми. Я не хочу їх називати, щоб не було маніпуляцій, що Лубінець звинуватив якісь європейські країни. Скажу так: випадки, на наш погляд, порушення прав громадян України є», – зазначив він.

Лубінець зазначив, що завдяки численним зверненням до іноземних колег, вдавалось досягти найголовнішого – «перестали фізично забирати дітей з родин українських громадян».

«Зараз ми пропрацьовуємо питання, щоб допомогти таким діткам разом з батьками просто повернутися на територію України. Вже ми не будемо сперечатися на території їхньої держави, ми просто їх фізично хочемо забрати – дітей з уже призначеними піклувальниками на території цієї країни. Окремо батьків, щоб повернулися на територію України, ми все це врегулювали і спокійно закінчили ці погані історії», – підсумував омбудсмен.

На сьогодні, за даними української влади, офіційно відомо про майже 20 тисяч дітей, депортованих Росією з окупованих територій України.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової.

За версією суду, Путін та Львова-Бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до Росії. У РФ після ордеру на арешт Путіна і Львової-Бєлової заявили, що повернуть дітей Україні, коли будуть «безпечні умови».

Новини

6 Грудня 2023

Байден назвав «божевіллям» неспроможність Конгресу США підтримати допомогу Україні

РФ повернула шістьох українських дітей, вивезених із окупованих територій – ЗМІ

У Зеленського назвали кількість військових РФ, похованих на території окупованого Криму

Москва відкинула чергову пропозицію США про звільнення Вілана та Гершковича

5 Грудня 2023

Найбільше атак ЗСУ відбили впродовж доби на Авдіївському напрямку – Генштаб

Грузинський омбудсмен цього тижня відвідає Київ і Варшаву

Україна почала консультації з Євросоюзом щодо безпекових гарантій – ОП

«це ще один рід нашої армії і джерело сили»

Президент Євроради скоротить свій візит до Китаю через дії Орбана – Politico

Умєров зустрівся з командувачем армії Швеції – говорили про оборонне виробництво

Після публікації «Схем» в прокуратурі заявили, що розслідують закордонні поїздки нардепа від ОПЗЖ

у ЄС розповіли подробиці гарантій безпеки для України

WP проаналізувала контрнаступ України, який назвала «провальним»

Всі новини ⇢