Комунальні підприємства Києва в другому кварталі 2024 року активно витрачали бюджетні кошти, намагаючись уникнути зайвих питань з боку громадськості. Зокрема, посадовці КМДА сподівалися, що під час святкового періоду увага до тендерів зменшиться. Проте журналістам вдалося виявити деталі освоєння залишків бюджету. Всі подробиці — у новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана», де аналізуються найгучніші тендери КМДА та її підрозділів за останні місяці.
Про це розповідає Київ24
Фірми, що виграють тендери
Річка Либідь вже довгий час приносить прибуток переможцям тендерів. У цій сфері, як відомо, «чужих» немає. Компанія ТОВ «Арсенал-Буд Монтаж» укотре взялася за очищення річки. Комунальне підприємство «Плесо» не вперше довіряє їй такі завдання. За останні три роки ця компанія виключно займалася очищенням водойм на різних ділянках — окрім нинішнього замовлення, укладено ще два контракти.
Перший контракт на суму майже 8 мільйонів гривень підписали в листопаді 2021 року, а другий — на 14 мільйонів — у вересні 2023 року. Обидві угоди стосувалися ділянки від вулиці Саперно-Слобідська до урочища Лиса Гора. Це лише невелика частина бюджетних витрат за останній час. Київська влада протягом років виділяє мільйони на розчищення русла Либіді, але помітних результатів ці роботи не дають.
Новий проект та критика з боку активістів
Новий тендер, який було оприлюднено 17 грудня 2024 року, передбачає витрату понад 60 мільйонів гривень на обстеження та розчищення Либеді на ділянці між Столичним шосе та Дніпром. Активіст Дмитро Перов раніше пояснював, чому такі дії можуть бути не лише малоефективними, а й містять ознаки корупції.
Керівництво міста кожного року розпилює кошти на очищенні річки Либеді. Схема дуже проста. Течія там дуже швидка. І щороку декілька мільйонів витрачають на очищення русла. Сміття прибирають, але його намиває назад. І перевірити, чи дійсно очищували русло — неможливо.
За 62 мільйони гривень планується очистити лише 350 метрів русла! Громада ж нещодавно самостійно очистила ту ж ділянку за допомогою толоки, організованої військовослужбовцем Нацгвардії з позивним MAG разом із активістами. Проте, бюджетні кошти потребують освоєння, тож оголошено новий тендер. Детальніше дивіться в новому випуску ютуб-проєкту «В тіні каштана» за посиланням.