Комітет із нацбезпеки Ради може викликати представника МЗС через обмеження консульських послуг – нардепка

Новини
Комітет із нацбезпеки Ради може викликати представника МЗС через обмеження консульських послуг – нардепка

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та розвідки може викликати представників Міністерства закордонних справ для роз’яснення розпорядження про призупинення надання консульських послуг для чоловіків за кордоном. Про це в ефірі Радіо Свобода «Свобода.Ранок» сказала членкиня комітету Соломія Бобровська («Голос»).

За її словами, це питання є в компетенції комітету, тому що за час роботи над законопроєктом МЗС не подавало коментарів та правок.

«МЗС я не пригадую на жодному комітеті, з приводу коментарів і правок, які б відносилися до законодавства, до змін закону про мобілізацію. Тому я думаю, що ми на найближчий комітет їх (МЗС – ред.) викличемо, щоб вони пояснили, що за збурення, про яке вони нас не попереджали», – сказала Бобровська.

Народна депутатка назвала розпорядження міністерства «напівзаконним»:

«За три місяці фактично незаконно чи напівзаконно видали таке розпорядження, яке має сумнівний результат, адекватність і зміст».

Читайте також: Це «тимчасовий крок» – МЗС про обмеження консульських послуг для чоловіків за кордоном

Бобровська наголошує, що після набуття чинності закону про мобілізацію, тобто після 18 травня, у чоловіків призовного віку є два місяці на оновлення військово-облікових даних.

Вона зазначає, що обмежень на надання консульських послуг не мало б бути до цього терміну. Парламентарка нагадує, що закон набуває чинності за місяць, а відтоді військовозобов’язані матимуть ще 60 днів, щоб оновити свої дані в територіальних центрах комплектування або в електронному кабінеті.

«Міністерство оборони слізно обіцяло одну річ, що ті люди, які фізично не можуть прийти у військкомати, або які хочуть не йти у військкомат, (могли – ред.) зробити електронний кабінет, зареєструватися внести свої дані, отримати штрих-код чи QR-код, і з ним приходите в телефоні і показуєте в консульстві, і це є підставою для вас отримати консульські дії», – каже Бобровська.

Вона стверджує, що основною метою змін у законодавстві було не заборонити консульські дії, а забезпечити максимальній кількості чоловіків і жінок можливість стати на військовий облік, «щоб побачити в принципі загальний ресурс, який є в України, поза Україною».

Читайте також: Брак людей і боєприпасів – що говорять бійці і як це впливає на фронт?

Напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив повідомлення про зупинку в наданні консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном. Згодом МЗС роз’яснило, що ці заходи є тимчасовими.

Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

Новини

5 Травня 2024

Зеленський заслухав доповіді Сирського і Буданова

Зеленський закликав українців бути «максимально уважними» найближчими днями

4 Травня 2024

Члени ВЛК більше не зможуть схвалювати рішення на власний розсуд – Міноборони

Україна вже отримала перші партії озброєння з нового пакета від США

USAID анонсувало пакет допомоги аграрному сектору України на 60 мільйонів доларів

Шойгу, ймовірно, намагається стримати внутрішні очікування напередодні наступу РФ

Брінк про удари американською зброєю по території Росії

Посол США розповіла про цілі пакету допомоги від Вашингтона на 61 мільярд доларів

Брінк розповіла, як США контролюють різні види допомоги Україні

США обговорюють із G7 надання Україні допомоги за рахунок прибутків від активів Росії

3 Травня 2024

Зеленський назвав питання, які обговорять на Глобальному саміті миру

Україна перед «новим етапом» війни з Росією – Зеленський

Зеленський призначив голову Хмельницької ОДА

Всі новини ⇢