Конгрес США має намір визнати Росію «державою-агресором», а не «спонсором тероризму»

Новини
Конгрес США має намір визнати Росію «державою-агресором», а не «спонсором тероризму»

У Конгресі США поспішно розробляють законопроєкт про визнання Росії «державою-агресором». Його мають намір ухвалити замість законопроєкту про визнання РФ «державою – спонсором тероризму», відхиленого американською владою, пише видання The Hill.

Новий документ, за даними видання, передбачає, що Росію чи будь-яку іншу країну буде визнано «державою-агресором», якщо президент США вирішить, що вони беруть участь в агресії проти України.

Також законопроєкт пропонує дати право американському президентові накладати санкції на будь-яку людину, яка «несе відповідальність за злочин агресії, причетна до нього або є співучасником».

Роботу над новим законопроектом в інтерв’ю CNN підтвердив держсекретар США Ентоні Блінкен, заявивши, що таким чином американська влада хоче «обійти деякі проблеми, які пов’язані з використанням статусу держави – спонсора тероризму».

Новий законопроєкт вже розкритикували деякі конгресмени. Так, один із помічників конгресмена, який бере участь у розробці проєкту закону, повідомив The Hill, що «Зеленський запросив [для Росії] статус держави – спонсора тероризму, а натомість адміністрація Байдена відповіла, що не підтримає його, але вигадала альтернативний статус, якого навіть не існує ні в американському, ні в міжнародному законодавстві – немає жодних правових підстав для його запровадження».

Розкритикували законопроєкт про визнання Росії «державою-агресором» і громадські організації в США, що підтримують Україну. У спільній заяві, як уточнює The Hill, вони назвали законопроєкт «руйнівною концепцією, яка підриває поточні зусилля Конгресу щодо підтримки України».

У серпні цього року видання Politico писало, що Держдепартамент США побоюється включення Росії до списку країн – спонсорів тероризму, оскільки це може поставити під загрозу угоду про вивезення зерна з українських чорноморських портів. Крім зриву зернової угоди, адміністрація Байдена, як уточнювало видання, побоювалася припинення співпраці з РФ щодо ядерних матеріалів.

Тим часом, Європарламент та низка європейських держав уже визнали Росію державою – спонсором тероризму. У свою чергу, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій Російську Федерацію названо терористичним режимом.

Новини

15 Квітня 2024

Зеленський призначив нового заступника Єрмака

Кабмін вважає недоцільним використання коштів на телемарафон для потреб ЗСУ

Зеленський призначив нового заступника секретаря РНБО

Кулеба відповів на критику ударів по російських НПЗ: «треба мислити своїми інтересами»

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

СКУ закликав українців у Росії долучатися до руху опору

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

Для допомоги Україні у партнерів є все, потрібне тільки рішення – Зеленський

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

13 Квітня 2024

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

Німеччина оголосила про термінову передачу Україні ще однієї системи Patriot

У Міноборони розповіли, коли законопроєкт про демобілізацію можуть внести у Раду

Всі новини ⇢