конгресмен США про допомогу Україні

Новини
конгресмен США про допомогу Україні

Закон, який може дозволити президенту США відправити заморожені російські активи на користь України, допоможе здобути додаткову підтримку пакета допомоги і ще більше покарає Росію. Так на потенційні нововведення в питанні допомоги Україні відреагував Том Своззі, член Палати представників США від Демократичної партії.

Свою позицію він висловив у ексклюзивному інтерв'ю Радіо Свобода під час візиту до Києва.

Раніше спікер Палати представників Майк Джонсон зазначав, що пакет щодо допомоги Україні буде мати «важливі нововведення». У контексті законопроєкту, зокрема, згадав про закон REPO, який уповноважує президента заарештовувати російські суверенні активи, заморожені в США, і передавати їх Україні для використання проти Росії.

Том Своззі каже, таке нововведення підтримуватиме.

«Я буду це підтримувати. Не тільки тому, що це допоможе заручитися додатковою підтримкою конгресменів законопроєкту про допомогу, але це також ще більше покарає Росію, що нам і потрібно робити», – сказав конгресмен Своззі.

Серед інших потенційних нововведень Джонсона було надати Україні допомогу в кредит. На думку Своззі, таким чином «спікер прагне отримати більше підтримки деяких членів своєї партії».

І цю пропозицію конгресмен-демократ підтримуватиме за конкретної умови. «Я не буду проти цього заперечувати, якщо це буде кредит, який може бути анульований, щоб президент, незалежно від того, демократ він чи республіканець, міг анулювати цю позику», – зазначив Том Своззі.

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву. Проте Палата представників, де більшість мають республіканці, досі не розглянула цей законопроєкт. Значна частина республіканців орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Ще у лютому спікер Палати представників Майк Джонсон (республіканець) відкинув схвалений Сенатом законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію».

Днями Джонсон заявив, що очікує на просування пакету, який включає допомогу Україні, коли Палата представників повернеться після канікул. Він припустив, що цей пакет буде включати «деякі важливі нововведення». У цьому контексті Джонсон згадав про заарештовані російські активи, заморожені в США, а також концепцію позики.

У Білому домі відмовилися припускати, чи підпише президент США Джо Байден інший варіант законопроєкту щодо допомоги Україні.

Новини

21 Травня 2024

Нардеп Гривко відкликав свій законопроєкт щодо оподаткування громадян, які мають менше трьох дітей

Рада ЄС погодилася використати на підтримку України прибутки від заморожених активів Росії

Євросоюз не має сумнівів щодо легітимності Зеленського – Стано

президент Румунії підтвердив участь у Саміті миру

Суспільний мовник розширює власне мовлення на Першому каналі в межах телемарафону

Іспанія надасть Україні другу партію танків Leopard і ракети для Patriot – Міноборони

Голова МЗС Німеччини Бербок прибула до Києва з неоголошеним візитом

США очікують, що Україна буде використовувати американську зброю всередині країни – Остін

«Поки нічого позитивного» – Зеленський про переговори з союзниками про дозвіл на удари по РФ

«Некомфортно надсилати співчуття» – Ландсберґіс нагадав про роль Ірану у війні проти України

20 Травня 2024

Литвиненко про українську формулу миру

більше допомоги від США на підході

Уряд повідомляє про розширення критеріїв для бронювання працівників ОПК від мобілізації

Всі новини ⇢