Конгресмени США відвідали редакцію Радіо Свобода у Києві

Новини
Конгресмени США відвідали редакцію Радіо Свобода у Києві

Делегація конгресменів США, представники демократичної та республіканської партій в рамках свого візиту в Україну відвідали київське бюро Радіо Свобода – видання, яке фінансується за рахунок грантів Конгресу США через американську урядову Агенцію глобальних медіа. У зустрічі взяли участь представники редакції на чолі з керівницею бюро Наталкою Седлецькою, а також запрошені колеги – керівник Суспільного мовлення Микола Чернотицький та співзасновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу Наталія Гуменюк.

До спілкування у форматі онлайн долучився і президент корпорації Радіо Свобода Стівен Капус.

На зустрічі говорили про стан свободи слова в Україні, про умови роботи українських медіа під час дії воєнного стану, про вплив російської пропаганди на Україну та світ та про роль американської підтримки у протидії російській агресії.

Редакція Радіо Свобода розповіла про свої зусилля у висвітленні війни – роботу воєнних кореспондентів на лінії фронту, мовлення для українців на окупованих територіях, новий проєкт для українських біженців та вимушених переселенців, а також проведення журналістських розслідувань – як щодо російських воєнних злочинів, так і щодо внутрішніх питань української політики.

Конгресмени відзначили важливість роботи українських журналістів як щодо висвітлення правди про російську агресію, так і задля контролю збереження демократичного курсу всередині країни.

У складі делегації були представники обох партій. Республіканці – Джоні Ернст та Ешлі Гінсон (штат Айова), Чак Едварс (Північна Кароліна).

Та демократи – Вайлі Нікел (Північна Кароліна) та Том Своззі (Нью-Йорк).

Радіо Свобода – це служба Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (РВЄ/РС), яка є незалежною медіакорпорацією, котру фінансує Конгрес США через гранти, які надає через Американське агентство глобальних медіа (U.S. Agency for Global Media, USAGM).

Українська редакція Радіо Свобода існує з 1954 року.

Понад 14 відсотків українців (14,1%) щотижня споживають інформацію Української служби Радіо Свобода на різних платформах, свідчать результати опитування Gallup World Poll в Україні в липні 2023 року, проведеного на замовлення Американської агенції глобальних медіа (USAGM).

У 2023 році Українська служба Радіо Свобода розширила висвітлення подій в Україні, запустивши стрім Свобода. Ранок та проєкт для вимушених переселенців ТиЯк? з нового бюро у Львові, що доповнило бюро у Києві. Кореспонденти служби регулярно готують репортажі з передової, різних регіонів України, а також із Брюсселя та Варшави.

Українська служба Радіо Свобода також готує проєкти Схеми, Крим.Реалії, Донбас.Реалії, Новини Приазов'я. Матеріали мовника регулярно з’являються на українських теле- та радіостанціях.

Новини

21 Червня 2024

До Києва прибув заступник держсекретаря США

Зеленський призначив нового очільника Управління держохорони

Генпрокурор Костін не відсторонив Вербицького, але перерозподілив його обов’язки на інших заступників

Клименко розповів про зарплати і доплати для нацгвардійців і поліцейських під час війни

Україна може завдавати ударів по РФ американською зброєю вздовж усього кордону – високопосадовці США

Японія розширила санкції проти РФ і її партнерів через війну

Депутат Ради Федієнко просить уряд урегулювати постанову, яка дозволяє мобілізувати чоловіків віком до 25 років

йшлося про енергетичну безпеку і сонячні панелі

Голова МВС Ігор Клименко повідомив, що його єдиний 27- річний син мобілізувався до армії

Боррель розповів деталі 14-го пакету санкцій проти Росії

Очільник МВС вважає, що у розслідуванні про бізнес родини Вигівського «все не так однозначно»

20 Червня 2024

«Дані закриті» – міністр МВС про кількість чоловіків, які від лютого 2022 року намагалися втекти за кордон

У МОЗ розповіли подробиці мобілізації медиків

Всі новини ⇢