Країни Балтійського моря закликали до спільних дій щодо російського «тіньового флоту»

Новини
Країни Балтійського моря закликали до спільних дій щодо російського «тіньового флоту»

Країни, що межують з Балтійським морем, закликали до узгоджених заходів, щоб перешкодити суперечливому експорту російської нафти на ледь придатних для плавання суднах.

Міністри закордонних справ Ради держав Балтійського моря (CBSS) провели зустрічі в Порвоо у Фінляндії, за підсумками якої висловили глибоке занепокоєння «активізацією гібридних операцій Росії, включаючи диверсії та акти насильства, які вона проводить у регіоні Балтійського моря».

«Ці операції включають, але не обмежуються ними, кампанії дезінформації, зловмисну кібердіяльність, електронне втручання і діяльність, спрямовану на деградацію критично важливої інфраструктури.Рада засуджує нелюдську та цинічну інструменталізацію міграції Росією та Білоруссю на кордонах своїх сусідніх країн», – йдеться в декларації групи.

Міністри наголосили на важливості протидії зростаючим загрозам і викликам безпеці в регіоні та активізації співпраці між демократичними країнами регіону, які зараз є союзниками НАТО.

Вони закликали до більш рішучих дій проти російського так званого «тіньового флоту».

«Тіньовий флот, який перевозить російську нафту, зокрема, вимагає рішучих спільних дій, у тому числі посилення санкцій. Тіньовий флот підриває міжнародний режим безпеки на морі, режим відповідальності та компенсації, а також становить значну небезпеку для нашого морського середовища, особливо в Балтійському морі, яке вразливе до розливів нафти. Крім того, сприяє транспортуванню російської нафти в обхід санкцій», – стверджують міністри.

Читайте також: Російський «тіньовий флот» підвищує ризик розливу нафти в Балтійському морі – прикордонна служба Фінляндії

Захід звинувачує Росію у використанні часто небезпечно зношених суден для обходу санкцій ЄС, запроваджених після вторгнення 2022 року. Таким чином, Росія може обійти західні обмеження на експорт нафти до третіх країн, використовуючи кораблі, які не належать західним судноплавним компаніям і не застраховані західними страховиками. Однак це становить серйозну загрозу для океанів і Балтійського моря зокрема.

Заснована в 1992 році CBSS включає вісім країн, що межують з Балтійським морем: Німеччину, Данію, Естонію, Фінляндію, Литву, Латвію, Польщу та Швецію, а також Ісландію, Норвегію та ЄС. Через війну в Україні членство Росії було призупинено в березні 2022 року, а Росія вийшла з CBSS у травні 2022 року.

Новини

23 Липня 2024

Рада продовжила термін дії воєнного стану і мобілізації – депутати

Зла і дурна: Трамп відзначився образливим коментарем про Камалу Гарріс

Рада має голоси для заборони УПЦ (МП) – депутат Аліксійчук

Трамп подав апеляцію на рішення у справі про шахрайство

Зеленський пропонує Раді продовжити термін дії воєнного стану і мобілізації

Безугла досі в комітеті нацбезпеки: «Слуги народу» зірвали засідання щодо її виключення — Євтушок

Зеленський запропонував продовжити дію воєнного стану та мобілізації: на який термін

У Раді зареєстрували постанову про відкликання Безуглої з комітету з питань нацбезпеки

Путін узаконює переслідування незгідних з війною і його політикою — ISW

Перші 1,4 млрд євро із заморожених активів РФ Україна отримає на початку серпня – Боррель

Росіяни вдарили по критичній інфраструктурі Сумщини: що відомо про наслідки

Боррель переніс зустріч очільників МЗС Євросоюзу із Будапешта в Брюссель після поїздки Орбана до Москви

У Британії навчають українських оборонців бити потрійними ракетами, що втричі швидше звуку. Фото

Всі новини ⇢