Кримінальне покарання за обхід санкцій проти Росії: Рада ЄС ухвалила закон

Новини
Кримінальне покарання за обхід санкцій проти Росії: Рада ЄС ухвалила закон

Рада ЄС 12 квітня ухвалила закон про мінімальні правила покарання за порушення або обхід санкцій, в тому числі спрямованих проти Росії, у країнах Європейського союзу, повідомила пресслужба Ради.

«Певні дії тепер вважатимуться кримінальними злочинами в усіх країнах-членах, наприклад, допомога в обході заборони на в’їзд, торгівля санкційними товарами або здійснення забороненої фінансової діяльності», – йдеться у повідомленні.

Рішення передбачає, що умисне порушення санкцій має тягнути за собою максимальне покарання у вигляді тюремного ув’язнення. На порушників обмежувальних заходів ЄС можуть додатково накладатися штрафи. Крім того, можуть бути притягнуті до відповідальності юридичні особи.

«Якщо правопорушення було скоєно особою, яка займає керівну посаду в організації. У таких випадках санкції можуть включати дискваліфікацію господарської діяльності та відкликання дозволів і ліцензій на здійснення господарської діяльності», – вказано на сайті Ради ЄС.

Закон набуде чинності на двадцятий день після публікації в офіційному журналі ЄС. Країни-члени матимуть 12 місяців, щоб включити ці норми у своє національне законодавство.

Раніше це рішення підтримали депутати Європейського парламенту. 12 березня були схвалені нові правила для гармонізації роботи санкції між державами-членами ЄС. Новий закон встановлює узгоджені визначення порушень, в тому числі відмову від заморожування коштів, недотримання заборони на поїздки чи ембарго на постачання зброї, переказ коштів підсанкційним особам або ведення бізнесу з державними підприємствами підсанкційних країн. Під це визначення підпадають також надання фінансових послуг і юридичних консультацій.

Останній – 13-й – пакет санкцій Рада ЄС схвалила у лютому напередодні річниці повномасштабного вторгненя РФ. Він передбачав обмеження проти 106 людей та 88 юридичних осіб, «відповідальних за підрив чи загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України». Пріоритетними для цих санкцій були військова та оборонна галузі Росії та причетні до постачання туди ракет від КНДР, а також відповідальні за депортацію та військове «перевиховання» українських дітей.

Читайте також: Санкції обмежили здатність РФ експортувати зброю – британська розвідка

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що у ракетах, якими Росія 21 березня атакувала Київ, було щонайменше півтори тисячі іноземних компонентів.

Новини

26 Травня 2024

Шольц каже, що проти використання німецької зброї по цілях у Росії

Участь у Саміті миру вже підтвердили понад 80 країн – Зеленський

25 Травня 2024

До Києва прибула спікерка Сенату Польщі. Вона зустрілася з керівництвом Верховної Ради

Україна останнім часом відкрила 10 нових посольств у країнах Африки

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Столтенберґ закликає країни НАТО зняти обмеження на удари України по військових цілях у Росії

Путін вважає, що у Зеленського «легітимність закінчилася»

Росії потрібна перемога в Україні перед початком «можливої конвенційної війни з НАТО»

«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

США оголосили про військову допомогу Україні на 275 мільйонів доларів

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Всі новини ⇢