Кулеба закликав партнерів розглянути збиття ракет над Україною й розблокувати удари по Росії

Новини
Кулеба закликав партнерів розглянути збиття ракет над Україною й розблокувати удари по Росії

У партнерів України немає аргументів для того, щоб не брати участі у відбитті ракетних атак Росії – про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільній пресконференції з німецькою колегою Анналеною Бербок 21 травня.

«Немає жодного юридичного, безпекового або морального аргументу, який стоїть на шляху до того, щоб наші партнери збивали російські ракети над територією України зі своєї території. Ті, хто говорить, що такі дії були б ескалацією, маніпулюють», – заявив він.

Міністр вказав на те, що аргумент про «необхідність уникнення ескалації» лунав неодноразово, але протягом останніх двох років єдиною стороною, яка вдавалася до ескалації, є Росія.

«Тому перше: ми дійсно просимо партнерів розглянути можливості, за яких російські ракети – не російські літаки з російськими пілотами на борту, а шматки заліза, які несуть смерть з Росії до України – перехоплювалися б з території країн наших партнерів. Є альтернативне рішення: якщо ви не хочете цього робити, просто надайте нам усі необхідні для цього засоби, ми розмістимо їх на території України і будемо самі перехоплювати ці ракети. Це системи ППО і бойові літаки з відповідними технічними можливостями», – запропонував він.

Читайте також: «Поки нічого позитивного» – Зеленський про переговори з союзниками про дозвіл на удари по РФ

Водночас ситуацію, за якої Україна не отримує ані належних засобів протиповітряної оборони, ані допомоги у відбитті атак, Кулеба назвав «позицією умиротворення агресора».

Дипломат також висловився за те, щоб західні країни дозволили Україні використовувати надану ними зброю для ураження військових цілей у Росії:

«Україна повинна мати можливість уражати військові цілі на території Росії… Якщо хтось вважає, що ми маємо бути в слабкій позиції, сидіти й чекати, поки смерть прийде по нас, то не дочекаєтесь ані нашої смерті, ані нашої слабкості. І краще бути на боці України, тому що що більше ми зможемо знищити військових цілей на території Росії, тим швидше закінчиться ця війна на території України».

Президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю Reuters 20 травня, що Україна ніколи не використовувала західну зброю для ударів територією Росії, тому що союзники виступають проти цього. За його словами, переговори в цьому напрямку наразі не дали результатів.

Минулого тижня делегація народних депутатів України протягом п’яти днів перебувала з офіційним візитом у Вашингтоні. На капітолійському пагорбі українські законодавці зустрічалися з американськими. Серед іншого, Київ хоче заручитися двопартійною підтримкою Конгресу США, щоб закликати адміністрацію Байдена зняти політичну заборону використовувати зброю США для ударів по території РФ.

Новини

14 Червня 2024

«не Україна повинна виводити війська, а Росія»

Зеленський зустрівся з папою Римським в Італії

Напередодні українського Саміту миру Путін заявив про умови припинення вогню

«Засуджуємо хвилю тиску на видання «Тексти» – Медіарух

Білорусь передавала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією в ОДКБ – Politico

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

США не змінили позицію щодо обмежень на удари по Росії американською зброєю

Папа Римський проведе двосторонню зустріч із Зеленським на полях саміту G7 – пресслужба

«Щоб вчасно отримувати допомогу» – Умєров про перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО

безпекова угода зі США підтверджує їхню підтримку майбутнього членства України в НАТО

Держдепартамент непричетний до публікації «Текстів» – посольство США в Україні

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

13 Червня 2024

Канада розширює санкції проти Росії

Всі новини ⇢