Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Новини
Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Громадянин Латвії Владімірс Борецкіс, компанії якого постачали західну електроніку підприємствам-партнерам військово-промислового комплексу РФ, також пов’язаний із розробниками російського шпигунського софту. Про це повідомляє угорська редакція медіа-холдингу RTL Group, яка зацікавилася бізнесом латвійця в Угорщині після виходу розслідування «Схем» (Радіо Свобода) про поставки імпортних технологій до Росії, що, в тому числі, складають «начиння» російських винищувачів типу Су.

У розслідуванні «Як Росія досі використовує у зброї західні технології. Приклад винищувача Су» журналісти «Схем» розповіли про дві фірми Noratec Holdings із Кіпру і Matrix Metal Group з Угорщини, які продавали імпортну електроніку російському імпортеру, пов’язаному з військово-промисловим комплексом РФ. Кіпрська й угорська фірми належать латвійцю Владімірсу Борецкісу.

Фірми Борецкіса Noratec Holdings з Кіпру та Matrix Metal Group з Угорщини продавали імпортну електроніку російському імпортеру, пов’язаному з військово-промисловим комплексом РФ

Після публікації цього розслідування журналісти RTL встановили, що у його власності – ще одна компанія Sagat Group, зареєстрована у Будапешті у будинку за адресою вулиця Андраші, 31, у квартирі №3. В цій же квартирі зареєстрована інша компанія – Data Tower, яка є офіційним виробником російського програмного забезпечення Lampyre. Цей софт називають шпигунським.

Ще один зв’язок Борецкіса з Lampyre, як з’ясували журналісти RTL – через директора його згаданої угорської фірми Sagat Group Ласло Шмідта, який керує і угорським бізнесом Борецкіса (з 2019 року – ред.), і згаданим виробником російського софту Data Tower.

«Схеми» звернулися до Владімірса Борецкіса через Matrix Metal Group із проханням про коментар, але відповіді поки так і не отримали.

Раніше «Схеми» отримали від української розвідки список із переліком з понад 2000 закордонних деталей з «начиння» п’яти російських винищувачів – Су-27СМ3, Су-30СМ, Су-34, Су-35С і Су-57 останнього покоління.

«Схеми» виявили, що у ланцюжку постачання західної електроніки від виробника до російських заводів задіяна низка посередників – зокрема, з Угорщини, Кіпру, Туреччини, Китаю і Росії. При чому в РФ це постачальники, пов’язані з військово-промисловим комплексом, які так і не потрапили під міжнародні санкції.

Новини

21 Червня 2024

До Києва прибув заступник держсекретаря США

Зеленський призначив нового очільника Управління держохорони

Генпрокурор Костін не відсторонив Вербицького, але перерозподілив його обов’язки на інших заступників

Клименко розповів про зарплати і доплати для нацгвардійців і поліцейських під час війни

Україна може завдавати ударів по РФ американською зброєю вздовж усього кордону – високопосадовці США

Японія розширила санкції проти РФ і її партнерів через війну

Депутат Ради Федієнко просить уряд урегулювати постанову, яка дозволяє мобілізувати чоловіків віком до 25 років

йшлося про енергетичну безпеку і сонячні панелі

Голова МВС Ігор Клименко повідомив, що його єдиний 27- річний син мобілізувався до армії

Боррель розповів деталі 14-го пакету санкцій проти Росії

Очільник МВС вважає, що у розслідуванні про бізнес родини Вигівського «все не так однозначно»

20 Червня 2024

«Дані закриті» – міністр МВС про кількість чоловіків, які від лютого 2022 року намагалися втекти за кордон

У МОЗ розповіли подробиці мобілізації медиків

Всі новини ⇢