Масова гибель собак в притулку Бородянки: волонтери звинувачують керівницю, вона відповіла чому так сталось відео

Новини
Масова гибель собак в притулку Бородянки: волонтери звинувачують керівницю, вона відповіла чому так сталось	        	                            
                            відео

UAnimals звинувачують директорку КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" Наталію Мазур. Остання роз'яснює чому так сталося.

Рух зоозахисників UAnimals заявляє до поліції через загибель тварин у притулку Бородянки. Про це повідомляє Фейсбук-сторінка руху.

Загалом в Бородянському притулку для тварин загинуло понад 300 собак, вони померли від голоду і спраги. Волонтерам вдалось дістатись до притулку лише після звільнення населеного пункту, вони врятували всього третину тварин. Більшість з них зараз перебуває в критичному стані на лікуванні.

Зоозахисники стверджують, що директорка КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини”, до якої належить притулок, Наталія Мазур на початку березня “покинула собак напризволяще — закритими у вольєрах”.

Людина, яка мала б піклуватися про кожного чотирилапого в притулку — залишила їх помирати в муках, цинічно розпускаючи неправдиві чутки, буцімто бере участь в порятунку тварин. Ми — UАnimals, не можемо залишити це поза увагою. Всі винні в знищенні більш як трьох сотень загублених життів мають бути покарані. Саме тому ми написали заяву до правоохоронних органів з вимогою розслідувати цей злочин як факт жорстокого поводження з тваринами” — наголошують зоозахисники.

Також UAnimals звертаються до КМДА із вимогою змінити керівника КП, “оскільки діюча директорка не може виконувати функцію управлінця та взаємодіяти з тваринами надалі”.

Зоозахисниця Аста Квітницька опублікувала в Фейсбук відео з Бородянского притулку, де видно трупи тварин. Загалом волонтерам вдалося вивезти з нього 27 собак.

Вона зазначила, що порятунок тварин, що вижили в Бороднці, здійснюється волонтерами за власною ініціативою та власними ресурсами.

Наталія Мазур в кількох постах роз’яснила, чому так сталось. Клітки було замкнено, оскільки до 4 березня була можливість потрапляння в притулок та пересування по території. “До 28 лютого ніякого натяку на окупацію не було, не було евакуації населення. Тому тоді не стояло питання відчинення кліток. Був доступ до притулку. І ніхто до цього часу (ані ми, ані волонтери, ані місцеві) не міг потрапити щоб це зробити. З 4-го березня у Бородянку не міг ніхто дістатися ні для евакуації людей, ні тварин”, – написала вона.

Стосовно вимкнених камер у притулку, роз’яснила, що 25 лютого впав хостер, оптоволокно було пошкоджено, також не працював сайт та база реєстрації тварин.

Щодо врятування тварин іншими людьми, то інформація наступна: “1-го квітня до Бородянки потрапив той хто був на місці. 2-го квітня ми змогли дістатися Бородянки у супроводі, тому що Бородянка деокупована, і зараз коменданться година. Тоді ми змогли нагодувати і напоїти тварин, що залишилися живими. Часу нам дали 20 хвилин. 3го ми робили теж саме. Було досягнуто домовленності з волонтерами (а саме Мариною Будько), щоб вони взяли на себе зобов’язення вивезти 226 тварин за кордон. Ми допомогли боксами, та надамо всі необхідні документи”, – додала Мазур.

Разом з тим Наталія почала отримувати погрози: “Я розумію що, побачивши мертвих тварин, вам потрібно знайти винуватця. І якщо вам буде легше якщо це буду я, нехай так і буде. Хай біль кожного з вас стане трошки меншою. Я десятиріччями рятую тварин і розумію ваш хейт. Той жах що коїться з тваринами в Україні з початку війни ми ніколи не бачили. І якщо тим, хто відчуває біль та страждання, буде хоч трохи легше звинуваючи мене, я згідна на хейт. Але без загрози розправи, направлені на мене та на моїх рідних”, – резюмувала очільниця притулку.

Фото: Фейсбук

Новини

24 Квітня 2024

Байден підписав закон про виділення 61 мільярда доларів Україні

Британія й Німеччина «працюватимуть разом» для використання активів РФ на підтримку України

Рада спростила обіг насіння бавовника, який потрібен для виробництва пороху

Грузія продовжила термін безвізового перебування для громадян України до трьох років

Єврокомісія передала Україні 1,5 мільярда євро в рамках програми Ukraine Facility

«Беремо до відома». В ЄС відреагували на зупинку надання консульських послуг українським чоловікам за кордоном

ВАКС стягнув у дохід держави майно голови окупаційної адміністрації Запоріжжя і його родичів

Комітет із нацбезпеки Ради може викликати представника МЗС через обмеження консульських послуг – нардепка

ЄС готує санкції проти компаній, які постачають до РФ товари для підтримання війни в Україні – Bloomberg

Залужний «найближчими тижнями» приступить до роботи послом у Британії – Подоляк

в Україні створять єдину систему надання допомоги пораненим за стандартами НАТО

Це «тимчасовий крок» – МЗС про обмеження консульських послуг для чоловіків за кордоном

Сенат США проголосував за надання допомоги Україні

Всі новини ⇢