Мінекономіки повідомляє про підписання рамкової угоди для втілення Ukraine Facility

Новини
Мінекономіки повідомляє про підписання рамкової угоди для втілення Ukraine Facility

Міністерка економіки Юлія Свириденко та комісар Європейського союзу з питань політики сусідства та переговорів із розширення Олівер Варгеї 22 травня підписали Рамкову угоду щодо фінансування з боку ЄС в рамках реалізації Ukraine Facility – про це повідомило Мінекономіки.

За заявою урядового відомства, документ визначає механізми фінансової співпраці між ЄС та Україною, в тому числі щодо управління та контролю використання коштів в рамках Ukraine Facility, а також спільних заходів для запобігання корупції.

«Угода визначає практичні параметри фінансової підтримки в рамках Ukraine Facility – це інструкція, за якою здійснюватиметься координація, моніторинг, звітування та багато іншого. Здебільшого вона відображає процедури, які будуть спрямовані на ефективне, прозоре та підзвітне використання фінансових ресурсів, що є необхідною умовою для подальшої європейської інтеграції», – йдеться в коментарі Свириденко.

Читайте також: Рада ЄС схвалила регулярні платежі Україні в рамках Ukraine Facility на 50 мільярдів євро

Зокрема, згідно з угодою, Україна зобов’язується забезпечити високу прозорість та контроль у використанні коштів, наданих Євросоюзом. Це передбачає запровадження системи управління та контролю, регулярне звітування, дотримання санкційних вимог ЄС, боротьбу з корупцією.

Також очікується, що Україна буде співпрацювати та обмінюватися інформацією з Європейською комісією, Європейським бюро боротьби з шахрайством (OLAF) та Європейським судом аудиторів.

Мінекономіки додає, що воно буде ключовим органом взаємодії з Єврокомісією та відповідатиме за ефективне управління та моніторинг використання коштів, наданих ЄС. Зокрема, міністерство відповідатиме за підготовку та подання звітів, а також перевірку виконання кроків плану України, ухваленого для Ukraine Facility.

Читайте також: «Списки Навального»: Євросоюз узгоджує нові санкції проти Росії

«Угода також передбачає створення Аудиторської ради, до складу ради увійдуть професійні аудитори, експерти з фінансового контролю, а також антикорупційні експерти. Рада забезпечуватиме ефективний аудит і моніторинг та співпрацюватиме з іншими наглядовими та антикорупційними органами для забезпечення комплексного підходу до контролю за використанням коштів», – додає відомство.

Як уточнюють у міністерстві, тепер угоду має ратифікувати Верховна Рада, після чого вона набуде чинності.

Рада Європейського Союзу 14 травня ухвалила план для Ukraine Facility, що визначає наміри уряду України щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також реформи, які він планує здійснити в рамках процесу вступу до ЄС протягом наступних чотирьох років. Про це йдеться на сайті Ради Євросоюзу.

Це дозволить розпочати регулярні виплати в рамках Фонду для України на 50 мільярдів євро.

Новини

20 Червня 2024

«Дані закриті» – міністр МВС про кількість чоловіків, які від лютого 2022 року намагалися втекти за кордон

У МОЗ розповіли подробиці мобілізації медиків

CША мають намір призупинити всі відкриті замовлення на Patriot через потреби України – FT

Президент Румунії відкликав свою кандидатуру на посаду генсека НАТО

Румунія вирішила передати Україні систему Patriot

Парламентська ТСК перевірить фортифікації на кордоні з Білоруссю – Цимбалюк

До комюніке Саміту миру приєдналась ще одна країна

США та союзники активно обговорюють, що запропонувати Україні на майбутньому саміті НАТО

Зеленський анонсував «рішення» для більш надійного проходження опалювального сезону 

Німеччина продовжує блокування нових санкцій ЄС проти РФ – Reuters

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня 2024

Кім Чен Ин на зустрічі з Путіним висловив підтримку Росії у війні проти України

каже, що треба дочекатися результатів розслідування щодо Вербицького

Всі новини ⇢