Мовний омбудсмен підтримує заборону російської мови у Києво-Могилянській академії

Новини
Мовний омбудсмен підтримує заборону російської мови у Києво-Могилянській академії

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь підтримує заборону російської мови у національному університеті «Києво-Могилянська академія».

«Підтримую це рішення і вважаю, що в кожному університеті мають бути створені найкращі можливості для виховання справді патріотичних, вольових, освічених громадян України. Разом з тим, стаття 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» говорить про те, що мова освітнього процесу – державна», – цитує мовного омбудсмена його сторінка у фейсбуці з посиланням на інтерв’ю телеканалу «Київ».

Кремінь зазначив, що ініціатива університету збіглася з тим, що один з українських меценатів з-за кордону заповів Могилянці один мільйон доларів.

«Наскільки мені відомо, одне з його побажань – щоб у Києво-Могилянській академії, яка була і є форпостом високої науки, продовжували тримати курс як на утвердження української мови та культури, так і нашої національної ідентичності», – розповів мовний омбудсмен.

Він звернувся до Міністерства освіти і науки, Спілки ректорів закладів вищої освіти з проханням вжити додаткових заходів щодо неухильності дотримання мовного законодавства.

«В умовах російсько-української війни питання захисту мови та її утвердження – серед пріоритетних, тож сфера освіти має бути прикладом в питаннях захисту національних інтересів», – зазначив Кремінь.

27 січня на академічній конференції університету були затверджені нові правила внутрішнього розпорядку Києво-Могилянської академії. Вони передбачають заборону вживати у закладі російську мову. Як повідомив голова наглядової ради НаУКМА Геннадій Зубко, це стосується викладачів, студентів і адміністративного персоналу.

28 січня президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт уточнив, що жодних покарань за вживання російської не буде і ніхто не буде спеціально відстежувати мову спілкування людей між собою. В інтерв’ю ВВС News Україна він пояснив, що «це питання не покарання, а культурних змін».

«Сенс не в покаранні, а в тому, щоб змінювати нашу внутрішню корпоративну культуру. Академічна конференція проголосувала одностайно, бо вважали це проблемою. Ми вважаємо, що в нашому університеті має звучати українська мова», – сказав Квіт. На запитання, чи готовий університет до судових позовів щодо мови і нових правил, Квіт відповів: «До всього готові».

Новини

26 Липня 2024

Зеленський анонсував «більше інформації» щодо розслідування вбивства Фаріон завтра

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

25 Липня 2024

Делегація України відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії – коментар

У НАТО відреагували на падіння уламків російського дрона у Румунії

Кулеба закликав владу Гонконгу закрити для Росії шляхи обходу санкцій – МЗС

«Вірні Москві, а не Богу» – капелан Сергієв у Конгресі США про релігійну політику РФ на окупованих територіях

Міністри фінансів G7 обговорять план кредитування України та продовження заморожування російських активів

на тлі виступу Нетаньягу біля Капітолію зібралися протестувальники

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

Кличко заявив, що прокуратура «маніпулює заявами» щодо причин аварії у київському метро

Стефанчук заперечив, що Верховна Рада пішла на канікули 

Посли ЄС схвалили виділення Україні 4,2 мільярда євро у рамках Ukraine Facility

«Умови та час ще не назріли» – глава МЗС Китаю про переговори між Україною та РФ

Всі новини ⇢