На українсько-словацькому кордоні демонтували пам’ятник радянському солдату – фото

Новини
На українсько-словацькому кордоні демонтували пам’ятник радянському солдату – фото

В Ужгороді біля українсько-словацького кордону 9 листопада демонтували пам’ятник радянському солдату. Комісія Закарпатської обласної військової адміністрації визнала монумент «Пам’ятник радянським воїнам Україна – визволителям» аварійним після перевірки 13 жовтня й ухвалила рішення демонтувати.

За словами Романа Молдавчука, начальника управління інформаційної діяльності Закарпатської ОДА, монумент перемістять на зберігання, а згодом, за участі експертів, вирішать, куди прилаштувати.

«Є різні варіанти, найкращий – використати цей метал для того, щоб за рахунок пам’ятника купити необхідне обладнання для нашої 128-ої гірськоштурмової бригади», – прокоментував Роман Молдавчук.

Із вимогою демонтувати монумент до Ужгородської міської ради ще у травні цього року звернулися коаліція організацій Закарпаття «За дерусифікацію Закарпаття».

Представник цієї організації історик Мар’ян Токар зауважує: «Монумент в Ужгороді був встановлений у період брежневізму, коли особливу увагу почали приділяти історичній пам’яті та перемозі радянського народу у Другій світовій війні. Власне тоді по території СРСР почали масово ставити різні пам’ятники. Не всі мали культурну цінність. Такі маркери встановлювали і на межах кордонів СРСР. 8 травня ми подали звернення в Ужгородську мерію з приводу демонтажу. Символічно, що цього дня, коли його зняли, в Україні відзначають день боротьби з фашизмом. Рашизм розцінюємо як його новітній прояв. Для Закарпаття і України це є знаковим, тому що ми на кордоні ЄС».

Якщо враховувати різні комуністичні об’єкти, то демонтованих на Закарпатті вже понад 30. Такі дані озвучив Вадим Позняков, голова ГО «Декомунізація України». «У селах ще лишилося близько 20 солдатів, – каже Вадим Позняков. – Якщо додати серпи-молоти, радянські зірки, то загальна кількість об’єктів – 70-80».

Монумент «Україна – визволителям» у вигляді солдата з прапором та автоматом в Ужгороді був встановлений 8 травня 1970 року. Висота монумента – 11 метрів, вага – 19 тонн.

Новини

20 Квітня 2024

«Ще один приклад повної зневаги до людського життя» – в ООН відреагували на удар РФ по Дніпру

G7 закликає Вірменію та Азербайджан залишатися «повністю відданими» мирному процесу

Україна та Європейський інвестиційний банк підписали меморандум щодо співпраці на 10 років – уряд

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо обмеження азартних ігор в інтернеті

Ще щонайменше сім Patriot чи подібних систем ППО потрібні Україні для оборони – Зеленський

Нідерланди обіцяють додаткові 200 мільйонів євро на ППО для України – Міноборони

«це частина права на самозахист»

«Почав усвідомлювати важливість України» – Мережко пояснив, чому Трамп змінив риторику

У Офісі президента повідомили про підготовку зустрічі Зеленського з Орбаном

19 Квітня 2024

З новим пакетом допомоги США Україна могла б перехопити ініціативу на фронті – Костенко

«Чи справді життя скрізь є однаково цінним» – Зеленський на засіданні Ради Україна-НАТО про вибір для альянсу

Зварич звернувся до польських фермерів

Китай є основним постачальником для військового комплексу Росії

Всі новини ⇢