НАН продовжує роздавати землі під забудову: тепер пропонують «втулити» висотку в Тверському тупику на Печерську

Новини

Раніше НАН дозволила знесення гуртожитку на Метрологічній та вирубку саду у Феофанії.

Керівництво Українського мовно-інформаційного фонду НАН України разом із інвестором збираються збудувати 25-поверховий житловий будинок майже впритул до існуючих житлових будинків, один з яких перебуває в передаварійному стані. Про це повідомляють «Наші Гроші».

Повідомляється, що в лютому 2020 року Український мовно-інформаційний фонд НАН України отримав містобудівні умови та обмеження на будівництво у Тверському тупику, 10-А, що на Печерську, будинку науково-громадського призначення висотою не вище 9 поверхів.

У серпні 2020 року директор фонду Володимир Широков у листі до Міністерства культури та інформаційної політики України попросив ввести в історико-архітектурний опорний план Києва та погодити проектну документацію, згідно з якою «будинок науково-громадського призначення» перетворився на «багатофункціональний комплекс», а 9 поверхів зросли до 25. Крім того, цей комплекс передбачає будівництво двоповерхового підземного паркінгу.

Мінкульт у відповідь на цей лист фонду повідомив, що законодавство не передбачає «введення в опорний план проектної документації». Водночас, з огляду на відсутність на той момент затвердженого ІАОП м. Києва, міністерство не розглядало надану проектну документацію та відмовило у її погодженні, вказують розслідувачі.

У травні 2021 року представники інвестора, що уклав договір із фондом, організували зустріч із місцевими мешканцями з метою вирішити питання знесення гаражів, що знаходяться на ділянці у Тверському тупику, 10-А. Жителям розповіли, що фонд за договором має отримати один поверх будівлі, а решту – інвестор.

У відповіді місцевим мешканцям від 18 жовтня 2021 року НАН повідомила, що жодних рішень з приводу будівництва не приймала, дозволів не надавала, і не має у своєму розпорядженні пропозицій фонду щодо проекту багатоповерхівки, йдеться в матеріалі.

Забудова запланована на ділянці площею 0,27 га, яку Український мовно-інформаційний фонд отримав у постійне користування рішенням Київради 2007 року.

Згідно з МУО, ділянка розташована в межах центральної планувальної зони, історичного ареалу, загальноміського центру, в зоні регулювання другої категорії, в межах земель історико-культурного призначення, на території пам’ятки містобудування та архітектури національного значення – Вали і Рови Васильківського укріплення Київської фортеці.

Місцеві мешканці стверджують, що ділянка розташована на території пам’ятки і є частиною земляної фортифікаційної споруди фортеці відповідно до діючих норм. При цьому активісти зауважують, що у 2004 році згідно з постановою Верховної Ради всі земляні та кам’яні пам’ятки Київської фортеці мали бути передані на баланс Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця». Але це до цих пір не виконано. Натомість, міськрада у 2007-му передала ділянку мовному фонду.

Ділянка забудови розташована за 10 м від житлових будинків № 10 і 6/8 у Тверському тупику.

Повідомляється, що будівельні роботи несуть загрозу як пам’ятці, так і будинкам 10 та 6/8, що перебуває в передаварійному стані. Ще у 2011 році офіційна комісія з надзвичайних ситуацій рекомендувала взагалі заборонити рух важких вантажних автомобілів по Тверському тупику.

Раніше за дозволом НАН знесли гуртожиток на Метрологічній та вирубали горіховий сад та інші дерева в Феофанії під забудову новими ЖК.

Фото: Наші Гроші, Гугл Карти

Новини

9 Грудня 2022

Омбудммен відреагував на еротичний календар журналісток «5 каналу»: «Не бачу нічого поганого»

для звільнення українських заручників веду переговори з Москальковою

Ердоган оголосив про намір поговорити з Путіним і Зеленським щодо зернової угоди

Громадянам Німеччини надходять «пропозиції» їхати на війну. Це фейк – МЗС України

У Росії розтлумачили, що сама лише демонстрація прапора України не є правопорушенням

За час повномасштабної агресії Росії загинули 184 спортсменів – Кулеба про «політизацію спорту»

ППО й обладнання для боротьби з безпілотниками. США готують новий пакет допомоги Україні – ЗМІ

Залужний розповів голові штабу ЗС Франції про російські удари по цивільним об’єктам

8 Грудня 2022

Шольц вважає, що ризик застосування Росією ядерної зброї знизився

Україна продовжує співпрацю з МАГАТЕ щодо демілітаризації ЗАЕС – Кулеба

«Справа політична, а не економічна» – мер Чернігова про своє усунення з посади

це вже пробували з Гітлером

США офіційно оприлюднили звинувачення щодо депутата Верховної Ради Андрія Деркача

Всі новини ⇢