НАН продовжує роздавати землі під забудову: тепер пропонують «втулити» висотку в Тверському тупику на Печерську

Новини
НАН продовжує роздавати землі під забудову: тепер пропонують «втулити» висотку в Тверському тупику на Печерську

Раніше НАН дозволила знесення гуртожитку на Метрологічній та вирубку саду у Феофанії.

Керівництво Українського мовно-інформаційного фонду НАН України разом із інвестором збираються збудувати 25-поверховий житловий будинок майже впритул до існуючих житлових будинків, один з яких перебуває в передаварійному стані. Про це повідомляють «Наші Гроші».

Повідомляється, що в лютому 2020 року Український мовно-інформаційний фонд НАН України отримав містобудівні умови та обмеження на будівництво у Тверському тупику, 10-А, що на Печерську, будинку науково-громадського призначення висотою не вище 9 поверхів.

У серпні 2020 року директор фонду Володимир Широков у листі до Міністерства культури та інформаційної політики України попросив ввести в історико-архітектурний опорний план Києва та погодити проектну документацію, згідно з якою «будинок науково-громадського призначення» перетворився на «багатофункціональний комплекс», а 9 поверхів зросли до 25. Крім того, цей комплекс передбачає будівництво двоповерхового підземного паркінгу.

Мінкульт у відповідь на цей лист фонду повідомив, що законодавство не передбачає «введення в опорний план проектної документації». Водночас, з огляду на відсутність на той момент затвердженого ІАОП м. Києва, міністерство не розглядало надану проектну документацію та відмовило у її погодженні, вказують розслідувачі.

У травні 2021 року представники інвестора, що уклав договір із фондом, організували зустріч із місцевими мешканцями з метою вирішити питання знесення гаражів, що знаходяться на ділянці у Тверському тупику, 10-А. Жителям розповіли, що фонд за договором має отримати один поверх будівлі, а решту – інвестор.

У відповіді місцевим мешканцям від 18 жовтня 2021 року НАН повідомила, що жодних рішень з приводу будівництва не приймала, дозволів не надавала, і не має у своєму розпорядженні пропозицій фонду щодо проекту багатоповерхівки, йдеться в матеріалі.

Забудова запланована на ділянці площею 0,27 га, яку Український мовно-інформаційний фонд отримав у постійне користування рішенням Київради 2007 року.

Згідно з МУО, ділянка розташована в межах центральної планувальної зони, історичного ареалу, загальноміського центру, в зоні регулювання другої категорії, в межах земель історико-культурного призначення, на території пам’ятки містобудування та архітектури національного значення – Вали і Рови Васильківського укріплення Київської фортеці.

Місцеві мешканці стверджують, що ділянка розташована на території пам’ятки і є частиною земляної фортифікаційної споруди фортеці відповідно до діючих норм. При цьому активісти зауважують, що у 2004 році згідно з постановою Верховної Ради всі земляні та кам’яні пам’ятки Київської фортеці мали бути передані на баланс Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця». Але це до цих пір не виконано. Натомість, міськрада у 2007-му передала ділянку мовному фонду.

Ділянка забудови розташована за 10 м від житлових будинків № 10 і 6/8 у Тверському тупику.

Повідомляється, що будівельні роботи несуть загрозу як пам’ятці, так і будинкам 10 та 6/8, що перебуває в передаварійному стані. Ще у 2011 році офіційна комісія з надзвичайних ситуацій рекомендувала взагалі заборонити рух важких вантажних автомобілів по Тверському тупику.

Раніше за дозволом НАН знесли гуртожиток на Метрологічній та вирубали горіховий сад та інші дерева в Феофанії під забудову новими ЖК.

Фото: Наші Гроші, Гугл Карти

Новини

29 Лютого 2024

У ГУР заявили про «списки людей», яких Росія може залучити до спецоперації «Майдан-3»

Президент України і голова уряду Боснії і Герцеговини обговорили співпрацю в обороні

Президентка Європарламенту прокоментувала умови для надання 50-ти мільярдів євро Україні

Київ виступає за мирне вирішення проблеми Придністров’я, вважає «нефункціональним» посередництво РФ

на тлі зволікань Конгресу Пентагон вивчає останній варіант надання допомоги Україні

Київ не веде з Варшавою переговори про закриття кордонів

Мецола розповіла, як вибори в ЄС можуть вплинути на підтримку України

28 Лютого 2024

Атталь пояснив слова Макрона про підтримку України

Мецола розповіла, чи визнаватиме Європарламент результати виборів президента Росії

Зеленський обговорив з прем’єром Хорватії співпрацю у сфері розмінування, рятувального обладнання і БПЛА

Польща може повністю закрити кордон з Україною для торгівлі – Туск

Заяви про припинення надання зброї Україні є «цинічними і абсурдними» – прем’єр Албанії

Зеленський в Албанії бере участь у саміті Західних Балкан на підтримку України

Всі новини ⇢