НАН продовжує роздавати землі під забудову: тепер пропонують «втулити» висотку в Тверському тупику на Печерську

Новини
НАН продовжує роздавати землі під забудову: тепер пропонують «втулити» висотку в Тверському тупику на Печерську

Раніше НАН дозволила знесення гуртожитку на Метрологічній та вирубку саду у Феофанії.

Керівництво Українського мовно-інформаційного фонду НАН України разом із інвестором збираються збудувати 25-поверховий житловий будинок майже впритул до існуючих житлових будинків, один з яких перебуває в передаварійному стані. Про це повідомляють «Наші Гроші».

Повідомляється, що в лютому 2020 року Український мовно-інформаційний фонд НАН України отримав містобудівні умови та обмеження на будівництво у Тверському тупику, 10-А, що на Печерську, будинку науково-громадського призначення висотою не вище 9 поверхів.

У серпні 2020 року директор фонду Володимир Широков у листі до Міністерства культури та інформаційної політики України попросив ввести в історико-архітектурний опорний план Києва та погодити проектну документацію, згідно з якою «будинок науково-громадського призначення» перетворився на «багатофункціональний комплекс», а 9 поверхів зросли до 25. Крім того, цей комплекс передбачає будівництво двоповерхового підземного паркінгу.

Мінкульт у відповідь на цей лист фонду повідомив, що законодавство не передбачає «введення в опорний план проектної документації». Водночас, з огляду на відсутність на той момент затвердженого ІАОП м. Києва, міністерство не розглядало надану проектну документацію та відмовило у її погодженні, вказують розслідувачі.

У травні 2021 року представники інвестора, що уклав договір із фондом, організували зустріч із місцевими мешканцями з метою вирішити питання знесення гаражів, що знаходяться на ділянці у Тверському тупику, 10-А. Жителям розповіли, що фонд за договором має отримати один поверх будівлі, а решту – інвестор.

У відповіді місцевим мешканцям від 18 жовтня 2021 року НАН повідомила, що жодних рішень з приводу будівництва не приймала, дозволів не надавала, і не має у своєму розпорядженні пропозицій фонду щодо проекту багатоповерхівки, йдеться в матеріалі.

Забудова запланована на ділянці площею 0,27 га, яку Український мовно-інформаційний фонд отримав у постійне користування рішенням Київради 2007 року.

Згідно з МУО, ділянка розташована в межах центральної планувальної зони, історичного ареалу, загальноміського центру, в зоні регулювання другої категорії, в межах земель історико-культурного призначення, на території пам’ятки містобудування та архітектури національного значення – Вали і Рови Васильківського укріплення Київської фортеці.

Місцеві мешканці стверджують, що ділянка розташована на території пам’ятки і є частиною земляної фортифікаційної споруди фортеці відповідно до діючих норм. При цьому активісти зауважують, що у 2004 році згідно з постановою Верховної Ради всі земляні та кам’яні пам’ятки Київської фортеці мали бути передані на баланс Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця». Але це до цих пір не виконано. Натомість, міськрада у 2007-му передала ділянку мовному фонду.

Ділянка забудови розташована за 10 м від житлових будинків № 10 і 6/8 у Тверському тупику.

Повідомляється, що будівельні роботи несуть загрозу як пам’ятці, так і будинкам 10 та 6/8, що перебуває в передаварійному стані. Ще у 2011 році офіційна комісія з надзвичайних ситуацій рекомендувала взагалі заборонити рух важких вантажних автомобілів по Тверському тупику.

Раніше за дозволом НАН знесли гуртожиток на Метрологічній та вирубали горіховий сад та інші дерева в Феофанії під забудову новими ЖК.

Фото: Наші Гроші, Гугл Карти

Новини

25 Квітня 2024

ТЦК за кордоном не будуть вручати повістки – речник Міноборони

Шмигаль обговорив потребу України в енергообладнанні із головою казначейства Британії

Дуров анонсував зміни в Telegram для українських користувачів

Україна та Португалія розпочали переговори щодо укладення безпекової угоди – ОП

Польща готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку – міністр

24 Квітня 2024

Байден підписав закон про виділення 61 мільярда доларів Україні

Британія й Німеччина «працюватимуть разом» для використання активів РФ на підтримку України

Рада спростила обіг насіння бавовника, який потрібен для виробництва пороху

Грузія продовжила термін безвізового перебування для громадян України до трьох років

Єврокомісія передала Україні 1,5 мільярда євро в рамках програми Ukraine Facility

«Беремо до відома». В ЄС відреагували на зупинку надання консульських послуг українським чоловікам за кордоном

ВАКС стягнув у дохід держави майно голови окупаційної адміністрації Запоріжжя і його родичів

Комітет із нацбезпеки Ради може викликати представника МЗС через обмеження консульських послуг – нардепка

Всі новини ⇢