«Не бути присутнім на саміті в Швейцарії не означає не підтримувати мир» – МЗС Китаю

Новини
«Не бути присутнім на саміті в Швейцарії не означає не підтримувати мир» – МЗС Китаю

У Міністерстві закордонних справ Китаю наголошують, що відмова Пекіна брати участь у Саміті миру в Швейцарії не означає не підтримку миру.

«Про те, чи підтримує хтось мир чи ні, не слід судити по конкретній країні або на основі конкретної зустрічі. Китай щиро сподівається, що мирна конференція не перетвориться на платформу для створення блокового протистояння. Не бути присутнім на ній не означає не підтримувати мир. Для деяких країн, навіть якщо вони беруть участь, вони не обов'язково щиро бажають припинення конфлікту. Важливо те, які саме дії для цього вживаються», – заявила речниця МЗС Китаю Мао Нінь на брифінгу.

За її словами, Пекін ніколи «не сидів склавши руки і не підливав масла у вогонь, а тим більше не наживався на конфлікті. Замість цього невпинно працював над припиненням вогню».

Китай вважає, що «всі зусилля, які сприяють мирному врегулюванню кризи, повинні бути підтримані».

«Китай неодноразово підкреслював, що міжнародна мирна конференція повинна відповідати трьом важливим елементам, а саме: визнання як з боку Росії, так і з боку України, рівноправна участь усіх сторін і чесне обговорення всіх мирних планів. Що стосується Китаю, то, як видається, зустріч (Саміт миру у Швейцарії - ред.) поки що не відповідає цим трьом елементам, і саме тому Китай не зможе взяти участь у ній», – сказала Мао Нінь, зазначивши, що позиція Пекіна не спрямована проти «жодної сторони і не проти цього конкретного саміту».

Президент України Володимир Зеленський закликав приїхати на саміт і Байдена, і Сі Цзіньпіна. «Будь ласка, виявіть ваше лідерство у наближенні миру – дійсно миру, а не паузи між ударами», – каже він. Однак 31 травня МЗС Китаю офіційно повідомило, що представника Пекіна не буде на заході у Швейцарії, значивши, що КНР наполягає на залученості Росії до міжнародної мирної конференції.

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що близько 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн. За останніми даними Офісу президента, участь у Саміті миру підтвердили 107 країн і міжнародних організацій.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Новини

14 Червня 2024

Зеленський зустрівся з папою Римським в Італії

Напередодні українського Саміту миру Путін заявив про умови припинення вогню

«Засуджуємо хвилю тиску на видання «Тексти» – Медіарух

Білорусь передавала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією в ОДКБ – Politico

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

США не змінили позицію щодо обмежень на удари по Росії американською зброєю

Папа Римський проведе двосторонню зустріч із Зеленським на полях саміту G7 – пресслужба

«Щоб вчасно отримувати допомогу» – Умєров про перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО

безпекова угода зі США підтверджує їхню підтримку майбутнього членства України в НАТО

Держдепартамент непричетний до публікації «Текстів» – посольство США в Україні

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

13 Червня 2024

Канада розширює санкції проти Росії

«Маємо усунути цю асиметрію заради нашої безпеки» – Ліпавський про заклик обмежити пересування російських дипломатів у ЄС

Всі новини ⇢