не справа України – звільняти території Молдови та Грузії від російських сил

Новини
не справа України – звільняти території Молдови та Грузії від російських сил

Секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що Грузія і Молдова мають позбуватися впливу і присутності військ РФ на своїх територіях без участі України.

«Цим мають займатися грузини. Цим мають займатися молдовани. Якщо вони вважають, що ця територія безпосередньо належить їм», – сказав Данілов.

Він назвав «дивною» позицію влади Грузії, яка в особі президентки Саломе Зурабішвілі не так давно заявила, що у майбутній мирній угоді про закінчення війни РФ проти України має бути пункт про те, що Кремль відмовляється від окупації грузинських територій.

«Тоді ви скажіть, що це не ваша територія, але скажіть це публічно на увесь світ. Оця візантійщина, яка до певного часу існувала в політиці, має відійти в минуле», – сказав Данілов.

Він зазначив, що не буде належного розвитку в країнах, де РФ має свій вплив і присутність.

«Приклад – Молдова, окупована Російською Федерацією довгий проміжок часу. Ми не бачимо, що ця територія буде мати перспективу розвитку до того часу, поки вона не стане вільною від російського окупанта. Приклад Грузії. У 2008 році, коли ці терористи зайшли і на територію Грузії, окупували частину Грузії – та ж сама ситуація. Територія є абсолютно зруйнованою, вона не розвивається і не буде перспектив розвитку, тому що в такі території, де не визначене територіальне питання, ніхто гроші вкладати не буде», – вважає Данілов.

У 2008 році після війни з Грузією Росія розмістила на території грузинських регіонів Південна Осетія та Абхазія свої війська та визнала незалежність цих утворень. У 1990-х обидві території проголосили незалежність, яку Грузія не визнала.

Між Грузією та Росією немає дипломатичних відносин. При цьому влада Грузії відмовилася приєднатися до санкцій, запроваджених країнами Заходу проти Москви після російського вторгнення в Україну, і, хоча офіційно і підтримує Київ, дуже стримана у своїй риториці та діях. Грузинська опозиція звинувачує владу країни в проросійській позиції.

Щодо Молдови, то Росія вже понад 20 років тримає там близько 1700 своїх військових. Цей сепаратистський регіон фактично не підконтрольний Кишиневу з 1992 року.

12 березня поліція Молдови заявила про запобігання змові підтримуваних Росією груп людей, які були спеціально навчені, щоб викликати масові заворушення під час протесту в Кишиневі проти нового прозахідного уряду країни. За даними поліціх, агент під прикриттям проник у групи «диверсантів», деяких громадян Росії, яким пообіцяли 10 000 доларів США за організацію «масових заворушень».

Новини

29 Травня 2024

Зеленський прибув до Португалії

Шмигаль прибув до Праги на зустріч із лідерами кількох країн-партнерів щодо військової допомоги

Посол США в НАТО анонсувала «нову мову» на саміті у Вашингтоні щодо членства України в Альянсі

Україна і Португалія уклали безпекову угоду, яка передбачає виділення Києву 126 млн євро цього року

«бомбив би Москву», якби Росія вторглася в Україну за його каденції

Німеччина та Чехія пропонують ЄС обговорити відмову від палива з РФ

Банк Raiffeisen заборонить вихідні перекази з Росії в доларах

Україна вже використала Storm Shadow для ударів по території РФ – радник Мінстратегпрому

Польща не обмежує Україну щодо застосування своєї зброї – заступник міністра оборони

Макрон вважає, що Україні варто дозволити бити по військових цілях у Росії

Боррель вважає удари ЗСУ по Росії законними, якщо вони «пропорційні»

На Саміті миру розглянуть три пункти української формули миру – Зеленський

плануємо до кінця року надіслати до України 500 тисяч снарядів

Всі новини ⇢