«Ні в кого немає сумнівів щодо причетності керівництва РФ»:  Костін про розслідування по MH17

Новини
«Ні в кого немає сумнівів щодо причетності керівництва РФ»:  Костін про розслідування по MH17

Генеральний прокурор України Андрій Костін прокоментував висновки слідчої групи щодо збиття малайзійського літака MH17 проросійськими бойовиками в Україні 2014 року.

Попри відсутність прямого звинувачення на адресу президента Росії, висновки спільної слідчої групи з розслідування збиття рейсу MH17 вказують на провину російської влади, вважає він:

«Тепер ні в кого немає сумнівів щодо причетності до (катастрофи «Боїнга» – ред.) найвищого керівництва РФ. Саме президент країни-агресора віддав злочинний наказ про постачання озброєння угрупованням «ДНР» та «ЛНР». Саме це стало першопричиною трагедії, яка забрала життя 298 мирних людей».

Костін визнав, що «складність отримання доказів та функціональний імунітет» не дозволяють притягнути президента Росії Володимира Путіна до відповідальності в національних судах, країн, які входять до спільної слідчої групи (JIT).

Читайте також: Завершення розслідування MH17: прем’єр Нідерландів заявив про «гірке розчарування»

«Ми домагатимемося застосування всіх існуючих міжнародно-правових механізмів, щоб притягнути його до відповідальності. Також не зупиняємося у пошуку шляхів для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочин агресії проти України та інші міжнародні злочини. Переконаний, наші міжнародні партнери поділяють цю позицію: злочинці мають бути покарані, незалежно від посад та статусів», – додав генеральний прокурор.

8 лютого стало відомо, що міжнародні прокурори закінчують розслідування у справі про збиття літака. Представники обвинувачення заявили журналістам про виявлення «явних ознак», що президент Росії Володимир Путін погодив застосування в Україні російської ракетної системи, яка збила літак. Втім, за їхніми словами, докази причетності Путіна та інших російських посадовців недостатньо чіткі, тому вони завершують розслідування без висунення нових обвинувачень.

Суд у Нідерландах 17 листопада минулого року визнав винними у катастрофі літака рейсу MH17 та загибелі 298 людей на його борту громадян Росії Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та громадянина України Леоніда Харченка. Вони заочно отримали довічні терміни увʼязнення і мають відшкодувати родичам загиблих 16 мільйонів євро.

Читайте також: У прокуратурі Нідерландів пояснили, чому не вимагатимуть від Росії екстрадиції засуджених у справі MH17

Окрім того, суд визначив, що літак «Боїнг-777», що виконував рейс MH17, у липні 2014 року був збитий ракетою російського виробництва, випущеною з поля на сході України. Тоді ж суд встановив, що Росія мала «загальний контроль» над збройними угрупованнями в Донецьку, починаючи з травня 2014 року.

Росія відреагувала на рішення суду, заявивши, що він перебував під «безпрецедентним тиском з боку нідерландських політиків». Згодом речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков висловив жаль, що Росія «не була допущена до розслідування».

Уряд Нідерландів викликав посла Росії через її «огидну» реакцію на вирок щодо MH17.

Новини

24 Квітня 2024

Байден підписав закон про виділення 61 мільярда доларів Україні

Британія й Німеччина «працюватимуть разом» для використання активів РФ на підтримку України

Рада спростила обіг насіння бавовника, який потрібен для виробництва пороху

Грузія продовжила термін безвізового перебування для громадян України до трьох років

Єврокомісія передала Україні 1,5 мільярда євро в рамках програми Ukraine Facility

«Беремо до відома». В ЄС відреагували на зупинку надання консульських послуг українським чоловікам за кордоном

ВАКС стягнув у дохід держави майно голови окупаційної адміністрації Запоріжжя і його родичів

Комітет із нацбезпеки Ради може викликати представника МЗС через обмеження консульських послуг – нардепка

ЄС готує санкції проти компаній, які постачають до РФ товари для підтримання війни в Україні – Bloomberg

Залужний «найближчими тижнями» приступить до роботи послом у Британії – Подоляк

в Україні створять єдину систему надання допомоги пораненим за стандартами НАТО

Це «тимчасовий крок» – МЗС про обмеження консульських послуг для чоловіків за кордоном

Сенат США проголосував за надання допомоги Україні

Всі новини ⇢