Німеччина та Чехія пропонують ЄС обговорити відмову від палива з РФ

Новини
Німеччина та Чехія пропонують ЄС обговорити відмову від палива з РФ

Німеччина та Чехія запропонували своїм партнерам по ЄС розпочати переговори про можливу відмову від імпорту з Росії будь-яких енергоносіїв, включно з трубопровідним та зрідженим природним газом, нафтою та ядерним паливом. Про це з посиланням на джерела в ЄС повідомляють агенції Reuters та Bloomberg.

З початком російського повномасштабного вторгнення в Україну постачання трубопровідного газу з Росії до країн ЄС суттєво скоротилося. На постачання нафти, за деякими винятками, країни ЄС 2023 року наклали ембарго. Але постачання скрапленого природного газу здійснюються без обмежень, їхній обсяг зростає. У 2023 році в порти ЄС було поставлено 15,6 мільйона кубометрів ЗПГ з Росії, що є зростанням майже на 40% порівняно з 2021 роком.

Загалом, 15% всього природного газу, як і раніше, поставляється до ЄС із Росії. На постачання ядерного палива обмежень також не запроваджувалося.

У Брюсселі 30 травня відбудеться зустріч міністрів енергетики, на якій, як очікується, Німеччина та Чехія порушать питання про створення робочої групи щодо відмови від російського палива. ЄС раніше окреслив як стратегічне завдання повну відмову від російських енергоносіїв до 2027 року. При цьому агентства зазначають, що досягнення цієї мети може бути непростим завданням.

Такі країни, як Австрія та Угорщина, як і раніше, багато в чому залежать від постачання російського газу. У кількох країнах російські постачання також відіграють істотну роль в енергетичному балансі. Угорщина раніше неодноразово заявляла, що не підтримає заборони імпорту російського газу.

Як зазначає DW, минулого тижня в ЄС набрали чинності правила, що дозволяють країнам спільноти поодинці запроваджувати заборону на постачання ЗПГ із Росії. Однак заборона, запроваджена в одній країні ЄС, як зазначають експерти, лише призведе до перенаправлення постачання до сусідніх країн. Також кілька країн, зокрема Бельгія, Німеччина та Франція, раніше закликали Єврокомісію підготувати експертну оцінку того, кому така заборона нашкодить більше – Росії чи ЄС.

Новини

20 Червня 2024

«Дані закриті» – міністр МВС про кількість чоловіків, які від лютого 2022 року намагалися втекти за кордон

У МОЗ розповіли подробиці мобілізації медиків

CША мають намір призупинити всі відкриті замовлення на Patriot через потреби України – FT

Президент Румунії відкликав свою кандидатуру на посаду генсека НАТО

Румунія вирішила передати Україні систему Patriot

Парламентська ТСК перевірить фортифікації на кордоні з Білоруссю – Цимбалюк

До комюніке Саміту миру приєдналась ще одна країна

США та союзники активно обговорюють, що запропонувати Україні на майбутньому саміті НАТО

Зеленський анонсував «рішення» для більш надійного проходження опалювального сезону 

Німеччина продовжує блокування нових санкцій ЄС проти РФ – Reuters

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня 2024

Кім Чен Ин на зустрічі з Путіним висловив підтримку Росії у війні проти України

каже, що треба дочекатися результатів розслідування щодо Вербицького

Всі новини ⇢