Новий прем’єр Британії обіцяє, що «зміни почнуться зараз», але Україна – це інше питання

Новини
Новий прем’єр Британії обіцяє, що «зміни почнуться зараз», але Україна – це інше питання

Лідер Лейбористської партії Великобританії Кір Стармер оголосив у Лондоні рано вранці 5 липня, що «зміни починуться зараз», після того, як його партія здобула переконливу перемогу і поклала край 14-річному правлінню консерваторів на загальних виборах у Сполученому Королівстві, що відбулися днем раніше.

Хоча новий прем’єр-міністр Кір Стармер і його лівоцентристська партія пообіцяли свіжий підхід до британських економічних проблем і кризи вартості життя в країні, вони не сигналізували про кардинальний розрив з політикою попереднього уряду, який надавав потужну військову і дипломатичну підтримку Україні в її боротьбі з російською агресією.

Хоча лейбористи натякнули на більш примирливий тон, ніж їхні попередники-консерватори, у відносинах з Євросоюзом, партія зробила все можливе, щоб запевнити НАТО та інших союзників, які допомагають Києву, що Лондон і надалі розглядатиме Росію як загрозу для Європи.

Президент України Володимир Зеленський подякував консерваторам, що йдуть, і привітав новий лейбористський уряд з «переконливою перемогою на виборах».

Очікується, що Стармер, 61-річний колишній юрист, який очолив лейбористів чотири роки тому, відвідає Букінгемський палац протягом декількох годин, щоб зустрітися з королем Чарльзом і розпочати свою роботу на посаді прем’єр-міністра.

«Такий мандат накладає велику відповідальність», – сказав Стармер своїм прихильникам на світанку після того, як перемога лейбористів стала очевидною.

Девід Ламмі, який, як очікується, стане міністром закордонних справ у лейбористському уряді Стармера, заявляв, що повернення лейбористів до влади покладе початок зовнішній політиці «прогресивного реалізму».

Але перезавантаження зовнішньої політики, яке Ламмі назвав серед цілей лейбористів, передбачає відновлення зв’язків з Європою, щоб виправити частину шкоди, заподіяної після Brexit, боротьбу зі зміною клімату і більш агресивну взаємодію з країнами Глобального Півдня.

Щодо оборони, то Стармер і лейбористи назвали свою відданість провідній ролі НАТО в трансатлантичній безпеці «непохитною».

Україні лейбористи пообіцяли «непохитну» військову, фінансову, дипломатичну і політичну підтримку. Маніфест лейбористів також закликає допомогти Україні прокласти шлях до членства в НАТО.

Новини

18 Липня 2024

Україна отримає від Франції новий пакет військової допомоги: до нього увійдуть гаубиці Caesar та легкі танки

Україна відправила вантаж борошна й олії до Палестини

На прифронтових територіях не будуть вимикати світло для населення

Верховна Рада дозволила Кабміну реструктурувати державний борг у 2024 році

Десять років киянин прожив у шлюбі з дружиною, яка чинила над ним фізичне та психологічне насильство

Урсула фон дер Ляєн розкритикувала візит Орбана до Москви

Уряд може призупинити виплати за зовнішнім боргом: Рада ухвалила законопроєкт

Зеленський прибув до Великої Британії, де зустрінеться із королем і новим премʼєром

Зеленський прибув до Британії, де його зустрів ексголовком Залужний: яка програма візиту

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який підвищує акциз на пальне – депутати

У київському метро вже відновили рух зеленою гілкою: як працює підземка

У київському метро тимчасово зачинили станції зеленої гілки — КМДА

Венс офіційно прийняв номінацію на посаду віцепрезидента США. У промові він не згадав Україну

Всі новини ⇢