Головна Політика Очікування від переговорів в Саудівській Аравії: Україна та США

Очікування від переговорів в Саудівській Аравії: Україна та США

Переговори в Саудівській Аравії мають потенціал стати важливим етапом у покращенні відносин між США та Україною. Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва Олександр Мережко озвучив свої сподівання в ефірі Радіо Свобода.

Про це розповідає Київ24

«У мене доволі велике очікування стосовно того, що це має стати першим кроком на шляху покращення відносин між новою адміністрацією президента Трампа і України. Я очікую, що, можливо, це стане таким першим кроком, за яким буде безпосередня зустріч між президентом Зеленським і президентом Трампом… Остаточне рішення схвалює Трамп, тому нам треба мати на меті безпосередню зустріч між президентом Трампом і президентом Зеленським»,

– зазначив Мережко.

Депутат також висловив надію на відновлення постачання військової допомоги Україні, а також на отримання інформації про стратегію американського президента Дональда Трампа щодо завершення війни. Мережко підкреслив, що важливо почути, чи має Трамп конкретний план дій для зупинки російської агресії.

«…я також очікую, що ми почуємо від наших американських друзів, чи існує якась стратегія Трампа відносно України, стосовно того, як можна зупинити російську агресію. Тому що останні заяви президента Трампа, вони викликають дуже багато запитань», – додав депутат.

11 березня у Саудівській Аравії відбудуться переговори між українською та американською делегаціями. Україну представлятимуть Андрій Єрмак, голова офісу президента, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умеров і заступник голови Офісу президента Павло Паліса. З боку США на зустріч прибуде радник Білого дому з національної безпеки Майк Волц і держсекретар США Марко Рубіо.

Президент США Дональд Трамп також коментував майбутні переговори, вказавши на можливість важливих подій протягом тижня.

Крім того, Марко Рубіо заявив, що Україні, ймовірно, доведеться йти на певні поступки щодо територій, які росія захопила з 2014 року, як частину будь-якої угоди про припинення конфлікту. Він підкреслив, що військового вирішення ситуації не існує.

Президент Володимир Зеленський неодноразово наголошував на прагненні України до миру, однак для цього потрібні гарантії безпеки. У своєму зверненні він зазначив:

«Україна прагне миру з найпершої секунди війни, і ми завжди говорили, що єдина причина, чому війна триває, – це росія».

У Кремлі, коментуючи переговори, заявили, що важливо, чого очікують США, і що українська сторона має продемонструвати бажання до миру.