окупанти у деяких районах півдня України намагаються покращити своє становище, але це безнадійно

Новини
окупанти у деяких районах півдня України намагаються покращити своє становище, але це безнадійно

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що російські окупанти у деяких районах півдня України намагаються покращити своє становище, але це безнадійно.

«У Запорізькій області, у деяких районах півдня країни окупанти намагаються покращити своє становище, але стратегічно це безнадійно для них. Українські воїни крок за кроком знищуватимуть потенціал окупантів, і настане день, коли ворог згине і на Запоріжжі, і на півдні, і на сході країни, і в Криму. Окупанти згинуть, як роса на сонці, і наша оборона є й буде цим сонцем», – сказав він у відеозверненні.

За його словами, Авдіївський, Бахмутський, Харківський, деякі інші напрямки – «там зараз найважчі бойові дії».

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 31 липня змогло підтвердити 5327 випадків загибелі, 7257 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Новини

26 Квітня 2024

Міноборони Естонії заявляє про передачу Україні двох патрульних катерів

Уряд Данії погодив додаткові 590 мільйонів євро військової допомоги Україні у 2024 році

ВАКС вирішив взяти Сольського під варту з можливістю внесення застави

21-е засідання «Рамштайну» відбудеться 26 квітня

тисячі українців незаконно утримуються Росією на окупованих територіях

25 Квітня 2024

Міністр аграрної політики Сольський написав заяву про відставку – Стефанчук

в Держдепартаметі передбачають «швидкі зміни» на фронті

«Складне питання». У Держдепартаменті США відповіли, чи допомагатимуть Україні повертати чоловіків із-за кордону

Європарламент не визнав вибори президента Росії та назвав їх «фарсом» – резолюція

ТЦК за кордоном не будуть вручати повістки – речник Міноборони

Шмигаль обговорив потребу України в енергообладнанні із головою казначейства Британії

Дуров анонсував зміни в Telegram для українських користувачів

Україна та Португалія розпочали переговори щодо укладення безпекової угоди – ОП

Всі новини ⇢