Омбудсмен прокоментував нову постанову Кабміну щодо депортованих дітей

Новини
Омбудсмен прокоментував нову постанову Кабміну щодо депортованих дітей

Кабінет міністр ухвалив постанову «Про затвердження Порядку виявлення та повернення дітей, депортованих або примусово переміщених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України», повідомив 15 травня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що постанова визначає взаємодію між органами, які працюють над пошуком, поверненням, соціальним захистом і реінтеграцією дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Важливо, що постанова визначає окрему категорію дітей, яка раніше була поза увагою органів влади: дітей, які перебувають під ризиком депортації. Фактично, такими є всі діти, які перебувають на ТОТ України», – заявив омбудсмен.

Читайте також: «На вибухи не реагують, думають про суїцид»: українські діти після російської депортації та окупації

Він вказав на те, що на окупованих територіях російські загарбники можуть вилучити дітей із родин або примусово перемістити їх «у будь-який момент». Приводом може стати відмова батьків чи опікунів дитини оформлювати російський паспорт чи віддавати дитину до школи з навчанням за російськими програмами.

«Відомі випадки, коли дітей вилучали через незгоду батьків відправляти їх на так зване «оздоровлення» до тимчасово окупованого Криму», – додав Лубінець.

Він уточнив, що постанова передбачає порядок взаємодії між його офісом, органами центральної та місцевої влади, Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, Службою безпеки та Національним інформаційним бюро. Документ також довзоляє залучати інших юридичних осіб до повернення дітей, в тому числі громадські організації і благодійні фонди.

Читайте також: Україна передала Катару список з іменами понад 560 дітей, яких викрала Росія – Лубінець

«Офіс Омбудсмана буде відслідковувати практичну реалізацію виконання цієї постанови, адже на етапі її розробки ми подавали зауваження і пропозиції, низка з яких не були враховані в поточній редакції», – повідомив уповноважений із прав людини.

Постанову про Порядок виявлення та повернення дітей, депортованих або примусово переміщених внаслідок російської агресії Кабмін затвердив 14 травня.

Він також зауважив, що постанову розробляли в межах плану дій Bring Kids Back UA.

За офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували близько 20 тисяч дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно. Українські правозахисники наполягають, що дітей, силоміць переміщених із України, «сотні тисяч».

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій та переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.

Повернути в Україну, за даними влади, поки що вдалося близько пів тисячі дітей.

Новини

25 Травня 2024

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

У НАБУ і САП кажуть, що «досягли спільного бачення», як вести розслідування після «витоку інформації» – заява

Путін готовий провести переговори про перемирʼя в Україні на нинішній лінії фронту

Кабмін послабив обмеження щодо канабісу для використання в наукових та медичних цілях

«Росіянам буде складно вискакувати з домовленості». Зеленський розповів про порядок денний саміту у Швейцарії

на підготовку Харківщини до зими виділять 4 мільярди гривень, половину – з резервного фонду

«Соратниці Путіна» Матвієнко повідомили про нову підозру – СБУ

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Зеленський про удар РФ по друкарні в Харкові

Попри критику правозахисників ВР ухвалила за основу законопроєкт, який обмежує доступ до судових рішень

Зеленський візьме участь у зустрічі лідерів країн G7 у червні – ЗМІ

Всі новини ⇢