ОП з’ясовує, чи справді деякі країни відкликали підписи під комюніке Саміту миру – радник Єрмака

Новини
ОП з’ясовує, чи справді деякі країни відкликали підписи під комюніке Саміту миру – радник Єрмака

Інформація про те, що Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під комюніке на Саміті миру, який відбувся 15–16 червня у Швейцарії, перевіряється, бо ці країни відображалися як підписанти документа під час міжнародної конференції. Про це 17 червня в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів Олександр Бевз, радник керівника Офісу президента України.

За його словами, українська сторона сьогодні зв’язуватиметься зі Швейцарією для того, щоб уточнити список підписантів. Радник наголосив, що комюніке залишається відкритим для приєднання країн.

«Ми сьогодні будемо зв’язуватися з колегами із Берна, ще раз проговорювати весь перелік країн, які приєдналися. Я особисто був присутній під час оголошення результатів щодо приєднання до комюніке, і ці країни були зазначені на фінальному табло в залі, де проводилася пленарна сесія. Тому ми не поспішаємо з будь-якими висновками щодо того, які країни від’єдналися чи приєдналися. Комюніке залишається відкритим для приєднання будь-яких країн, і ми розраховуємо, що кількість його учасників буде тільки зростати», – заявив радник голови ОП.

А серед країн-учасниць Саміту миру були й такі, які одразу повідомили Україні та Швейцарії як організаторові Саміту, що не готові приєднуватися до будь-якого документа, незалежно від змісту. Радник керівника Офісу президента каже, що важливо, щоб країни так званої «Великої двадцятки» (G20) долучилися до мирного процесу.

«Напевно це пов’язано з специфікою певних політичних процесів всередині цих країн. Деякі країни прямо зазнавали тиску, і про це неодноразово говорив президент, як щодо участі в саміті, так і щодо приєднання до якогось фінального документа. Я впевнений у тому, що деякі країни, які були присутні і не приєдналися до комюніке, приєднаються пізніше. Навіть ті, які не були, зможуть приєднатися. Безумовно, нам було б важливо, щоб країни G20, які не приєдналися на сьогодні до комюніке, включилися в мирний процес. І те, що вони сьогодні не приєдналися до комюніке, не означає, що вони не будуть членами, учасниками мирного процесу в майбутньому», – сказав Олександр Бевз.

Раніше зі списку підписантів Бюрґенштокського комюніке, за повідомленням міністерства закордонних справ Швейцарії, зникли Ірак та Йорданія.

Серед країн, які підписали документ, є Словаччина та Угорщина, які під час ухвалення рішень Євросоюзу з українських питань часто висловлюють відмінну від спільної думки членів ЄС думку.

Також під комюніке є підпис Туреччини. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів».

Також серед країн, які делегували своїх представників на Саміт миру, не підписали комюніке Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати.

Новини

18 Липня 2024

Україна підписала двосторонні угоди з Чехією та Словенією: головні тези документів

Україна отримає від Франції новий пакет військової допомоги: до нього увійдуть гаубиці Caesar та легкі танки

Україна відправила вантаж борошна й олії до Палестини

На прифронтових територіях не будуть вимикати світло для населення

Верховна Рада дозволила Кабміну реструктурувати державний борг у 2024 році

Десять років киянин прожив у шлюбі з дружиною, яка чинила над ним фізичне та психологічне насильство

Урсула фон дер Ляєн розкритикувала візит Орбана до Москви

Уряд може призупинити виплати за зовнішнім боргом: Рада ухвалила законопроєкт

Зеленський прибув до Великої Британії, де зустрінеться із королем і новим премʼєром

Зеленський прибув до Британії, де його зустрів ексголовком Залужний: яка програма візиту

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який підвищує акциз на пальне – депутати

У київському метро вже відновили рух зеленою гілкою: як працює підземка

У київському метро тимчасово зачинили станції зеленої гілки — КМДА

Всі новини ⇢