Парламентська ТСК перевірить фортифікації на кордоні з Білоруссю – Цимбалюк

Новини
Парламентська ТСК перевірить фортифікації на кордоні з Білоруссю – Цимбалюк

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради з питань використання коштів держбюджету України, спрямованих на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, перевірить будівництво фортифікацій на кордоні з Білоруссю. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт Свобода.Ранок) заявив заступник голови ТСК, народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк.

«У наших планах здійснювати перевірку фортифікації, які будувалися на кордонах з державою Білорусь. Це Волинська, Рівненська, Житомирська Київська області. І там далі пішла Сумська. Тобто ми там теж будемо перевіряти», – каже Цимбалюк.

Найближчим часом, за його словами, члени ТСК поспілкуються з начальником Харківської ОВА щодо фортифікацій на Харківщині – це один з регіонів, де є зауваження до будівництва фортифікацій, і у зв'язку з чим парламент і створив ТСК.

«Те, що наявне, у нас не тільки Харківщина, тривожні сигнали є у нас з інших областей.І наше завдання перевірити ту інформацію і встановити істину. Де вона підтверджується, тоді жорстко реагувати, а де це неточна інформація, її спростувати.Тому що дуже чутлива тема, і ми прекрасно усвідомлюємо, що більшість цих матеріалів мають ступінь обмеженої державної таємниці. Щоб цю інформацію, яку озвучують члени ТСК, не була використана ворогом», – зазначив Цимбалюк.

Він зауважив, що перша лінія фортифікацій будувалась військовими, а друга, третя – цивільними підрядними організаціями, з представниками яких зараз спілкуються депутати.

«Військові для цього надавали, як вони кажуть, альбоми. Тобто карти і технічну документацію для будівництва цих непростих споруд. Ми плануємо залучати експертів щодо реальної оцінки вартості як матеріалів, де ціна на один будівельний матеріал коливається інколи в рази, так і виконання робіт. Розуміючи про ризики, які все-таки були в тих людей, які виконували ці роботи», – сказав Цимбалюк, додавши, що роботи і на сьогодні продовжуються.

Верховна Рада 22 травня проголосувала за постанову про утворення Тимчасової спеціальної комісії щодо використання бюджетних коштів на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, а також на виготовлення та закупівлю безпілотників для Сил оборони. Комісія, серед іншого, має вивчити обставини щодо облаштування фортифікаційних споруд, інженерних загороджень на лінії зіткнення та цільового використання коштів, виділених на їх облаштування.

Комісія працюватиме протягом року з дня утворення. У рамках шестимісячного терміну Верховна Рада має заслухати її звіт на пленарному засіданні.

За даними уряду, від початку 2024 року на зміцнення оборонних рубежів із державного бюджету спрямували майже 38 мільярдів гривень.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна будує три лінії оборони по всій лінії фронту та на кордоні з Білоруссю.

Офіційно білоруська армія не бере участі у повномасштабній війні Росії проти України, проте Олександр Лукашенко надав територію Білорусі для проїзду та тимчасової дислокації російських військ, а з території Білорусі завдавалися ракетні удари по Україні.

Новини

18 Липня 2024

Україна отримає від Франції новий пакет військової допомоги: до нього увійдуть гаубиці Caesar та легкі танки

Україна відправила вантаж борошна й олії до Палестини

На прифронтових територіях не будуть вимикати світло для населення

Верховна Рада дозволила Кабміну реструктурувати державний борг у 2024 році

Десять років киянин прожив у шлюбі з дружиною, яка чинила над ним фізичне та психологічне насильство

Урсула фон дер Ляєн розкритикувала візит Орбана до Москви

Уряд може призупинити виплати за зовнішнім боргом: Рада ухвалила законопроєкт

Зеленський прибув до Великої Британії, де зустрінеться із королем і новим премʼєром

Зеленський прибув до Британії, де його зустрів ексголовком Залужний: яка програма візиту

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який підвищує акциз на пальне – депутати

У київському метро вже відновили рух зеленою гілкою: як працює підземка

У київському метро тимчасово зачинили станції зеленої гілки — КМДА

Венс офіційно прийняв номінацію на посаду віцепрезидента США. У промові він не згадав Україну

Всі новини ⇢