Пекін, реагуючи на дані SIPRI про ядерний арсенал Китаю, нагадав про США

Новини
Пекін, реагуючи на дані SIPRI про ядерний арсенал Китаю, нагадав про США

У Міністерстві закордонних справ Китаю відреагували на дослідження Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), у якому йдеться про те, що найшвидше свій ядерний арсенал розширює Китай.

«Документ під назвою «Національна оборона Китаю в нову еру» дуже чітко сформулював оборонну ядерну стратегію Китаю. Наша стратегія підтримує високий рівень стабільності, безперервності та передбачуваності», – сказав на брифінгу речник МЗС КНР Лінь Цзянь.

Водночас він рекомендував звернути увагу на значні інвестиції США в модернізацію своєї ядерної тріади, а також збільшення ядерного обміну та розширеного стримування.

«Це справжня проблема, яка матиме серйозний вплив на глобальну стратегічну стабільність», – заявив представник МЗС Китаю.

За останніми Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), найшвидше свій ядерний арсенал розширює Китай.

Згідно з доповіддю SIPRI, за останній рік усі дев’ять країн, які мають ядерну зброю – США, Росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, КНДР та Ізраїль – продовжили модернізацію своїх ядерних арсеналів, кілька з них розгорнули нові ядерні озброєння або системи, здатні нести ядерний заряд.

Росія та США мають майже 90% усієї ядерної зброї у світі, розміри їхніх запасів, ймовірно, «залишалися відносно стабільними» у 2023 році. За підрахунками SIPRI, до початку 2024 року Росія розгорнула приблизно на 36 боєголовок більше, ніж роком раніше.

Значно наростив свої ядерні сили Китай – із 410 боєголовок у січні 2023 року до 500 боєголовок до січня 2024 року, наголошується в доповіді SIPRI. За прогнозами аналітиків, китайський арсенал далі зростатиме. Передбачається, що до кінця десятиліття Китай може отримати «приблизно стільки ж міжконтинентальних балістичних ракет, скільки є у Росії та США», але кількість ядерних боєголовок у Пекіна, як і раніше, буде меншою, ніж у Москви та Вашингтона.

Новини

17 Липня 2024

Світло вимикатимуть впродовж доби, а у Києві також в світло-сірій зоні: графіки відключень 18 липня

10 років після збиття MH17. Прем’єр Нідерландів обіцяє справедливість

В Україну повернули ще двох дітей з окупації

Бельгія надасть 150 мільйонів євро на відновлення інфраструктури України

НАТО призначив спецпредставника в Україні: що про нього відомо

Столтенберґ призначив представника НАТО в Україні

Відсьогодні чоловікам для перетину кордону необхідно мати військовий квиток: вже 40 особам через це відмовлено у виїзді

«Росії не вдасться уникнути відповідальності»

Київрада створить Центр боротьби з російськими кібератаками

У Держдепі США прокоментували підтримку України у разі призначення Венса віцепрезидентом

Маск переносить офіс SpaceX до Техасу на знак протесту проти ухвалення в Каліфорнії закону про захист ЛГБТ-людей

Безугла заявила про вихід із фракції «Слуга народу»

Японія може надати Україні понад $3 млрд позики коштом заморожених активів РФ – ЗМІ

Всі новини ⇢