Перед візитом до Китаю Путін назвав війну «українською кризою»

Новини
Перед візитом до Китаю Путін назвав війну «українською кризою»

Президент Росії Володимир Путін використав китайське формулювання «українська криза», говорячи про повномасштабну війну, яку його країна веде проти України. Про це російський лідер сказав в інтервʼю китайському інформагентству «Сіньхуа», яке вийшло напередодні його візиту до Китаю (переклад опублікований на сайті Кремля).

Путін позитивно оцінив пропозиції Китаю щодо «врегулювання української кризи». За словами Путіна, цей план міг би бути покладений «в основу політико-дипломатичного процесу, який брав би до уваги стурбованість Росії в галузі безпеки, сприяв встановленню довгострокового і сталого миру».

Китай, який найчастіше використовує на позначення війни РФ проти України означення «українська криза», неодноразово заявляв про свою нейтральну позицію щодо війни в Україні – на відміну від США, ЄС та інших західних країн, які прямо звинувачують Москву у веденні агресивної війни і запровадили проти Росії численні санкції, а також допомагають Києву зброєю та навчанням військовослужбовців.

Китай стане першою країною, яку відвідає Путін після своєї пʼятої інавгурації на посаду президента Росії. Візит відбуватиметься з 16 до 17 травня. За словами Путіна, Китай він обрав через «безпрецедентно високий рівень стратегічного партнерства між країнами». До багатьох інших країн Путін поїхати не може, оскільки в березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт.

Китай продовжує експортувати до Росії верстати, електроніку та інші товари, які можуть допомогти Росії вести війну в Україні. Також Китай купує в Росії енергоносії, поповнюючи в такий спосіб її бюджет. США неодноразово попереджали Китай про вторинні санкції, якщо той продовжить постачати до Росії товари подвійного призначення. Три найбільші китайські банки вже відмовилися від співпраці з російськими клієнтами.

Пекін раніше висунув свій «мирний план» із 12 пунктів із закликом до деескалації й остаточного припинення вогню в Україні. Захід скептично ставиться до пропозицій Китаю щодо політичного врегулювання в Україні. Цей план був значною мірою відхилений Заходом через відмову Китаю засудити Росію за вторгнення до свого суверенного сусіда і через те, що він повторює російські тези, зокрема звинувачення на адресу Заходу в неспровокованому вторгненні.

Новини

26 Травня 2024

Шольц каже, що проти використання німецької зброї по цілях у Росії

Участь у Саміті миру вже підтвердили понад 80 країн – Зеленський

25 Травня 2024

До Києва прибула спікерка Сенату Польщі. Вона зустрілася з керівництвом Верховної Ради

Україна останнім часом відкрила 10 нових посольств у країнах Африки

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Столтенберґ закликає країни НАТО зняти обмеження на удари України по військових цілях у Росії

Путін вважає, що у Зеленського «легітимність закінчилася»

Росії потрібна перемога в Україні перед початком «можливої конвенційної війни з НАТО»

«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

США оголосили про військову допомогу Україні на 275 мільйонів доларів

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Всі новини ⇢