Політична дискусія про рішення щодо України на саміті НАТО триває – Стефанішина

Новини
Політична дискусія про рішення щодо України на саміті НАТО триває – Стефанішина

Підготовка до саміту НАТО у Вільнюсі триває, розповіла в ефірі телемарафону віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина 5 липня.

Таким чином вона прокоментувала слова генерального секретаря Єнса Столтенберґа про розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Як зазначила урядовиця, «хороша розмова» ще не означає, що підготовка до саміту завершена.

«Політична дискусія триває, але я можу сказати, що вперше за тривалий час було дуже багато практичних аспектів по діалогу з НАТО. Ми фактично відновили роботу Комісії Україна – НАТО, провели понад шість засідань комісії і на рівні міністрів», – сказала Стефанішина.

За її словами, уряд відновлював і налагоджував взаємодію з Альянсом протягом майже року до Вільнюського саміту. Сторони підготували низку рішень щодо допомоги Україні, які можуть бути ухвалені на саміті.

Читайте також: Прем’єрка Естонії: членство в НАТО є «єдиною гарантією безпеки» для України

«Союзники мають усвідомлювати як ніколи відчуття моменту, що саме зараз той момент, де ми маємо почути необхідні політичні рішення, в першу чергу для наших громадян. Від союзників на сьогодні залежить, успішним буде цей саміт чи ні. Не виключаю, що остаточні рішення може бути ухвалено вже у Вільнюсі. Але поки що дискусія триває і фінального бачення щодо політичних рішень щодо України ми не маємо», – сказала вона.

За підсумком віцепрем’є-міністерки, українська сторона очікує від саміту початку системних процесів для сумісності із політиками й стандартами Альянсу. Вона додала, що всі країни НАТО підтримують членство України, дискусія йде щодо термінів і умов цього процесу:

«Ми вважаємо також, що жодних політичних або юридичних обмежень щодо політичного запрошення України до Альянсу на Вільнюсі немає. Публічною є інформація, що створюється Рада Україна НАТО на рівні лідерів НАТО та України. Це і є той майданчик, на якому ми зможемо визначити модальності приєднання України до НАТО з урахуванням безпекової ситуації і тих обставин, які уможливлять це рішення в майбутньому».

Читайте також: Обережність НАТО з Україною Москва сприйме як слабкість – Науседа

Саміт НАТО у Вільнюсі пройде 11-12 липня. Як повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у коментарі виданню Welt, НАТО на саміті ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні. Але, як заявив він 19 червня, лідери НАТО не будуть запрошувати Україну приєднатися до Альянсу на саміті у Вільнюсі в липні.

Президент України Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою.

Нещодавно він наголосив, що «Україна хотіла б отримати запрошення на вступ до НАТО на саміті у Вільнюсі».

Новини

16 Червня 2024

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

«Працюємо на дорожньою картою» – Єрмак про другий день Саміту миру

Путін прагнув підірвати підтримку України країнами Заходу перед Самітом миру – ISW

Агенція Reuters опублікувала текст комюніке Саміту миру

Світу потрібен мир, але не за рахунок капітуляції України – Макрон

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

На саміті у Швейцарії розглянуть три «ключові пункти» формули миру – Зеленський

Прямих переговорів з Росією не буде – ОП

у його словах немає нічого нового, мета – завадити Саміту миру

Сьогодні на саміті представлені всі частини світу і континенти – Зеленський

Єрмак припустив присутність представника Росії на другому саміті миру

затвердили план про координацію НАТО допомоги Україні, щодо 40 мільярдів євро згоди ще немає

Зеленський відреагував на заяву Путіна, заявивши про «відродження нацизму»

Всі новини ⇢