Польський міністр про зупинку агротранзиту з України: «сподіватимемося, потреби не буде»

Новини
Польський міністр про зупинку агротранзиту з України: «сподіватимемося, потреби не буде»

У польському Мінагро сподіваються, що потреби в зупинці транзиту агропродукції з України не буде. Про це журналістам у Брюсселі сказав міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський.

«Наші переговори з представниками українського уряду йшли в цьому напрямку і це були пропозиції з української сторони, що, згідно з тим фактом, мовляв, що 95% торгівлі і потік зерна йде через морський канал і річку Дунай, що це фактично виконання останніх домовленостей… тож транзит повинен припинитися до нуля. Будемо сподіватися, що потреби в такому рішенні не буде», - зазначив урядовець.

Польський міністр також додав, що, заборонивши транзит в односторонньому порядку, можна отримати зустрічну дзеркальну реакцію з українського боку.

«Ми також повинні пам’ятати, що торгівля йде в обох напрямках. Польща також є експортером молочних продуктів, тому інша сторона може вжити заходів у відповідь. Тому тут виступили і польські виробники та переробники молока», – зазначив урядовець.

Євросоюз нині розглядає правки до проєкту рішення щодо подовження режиму вільної торгівлі з Україною, і може доповнити перелік чутливих продуктів, обсяги яких регулюватимуть, пшеницею. У списку вже є м’ясо птиці, цукор, мед, овес, кукурудза, крупи, мед.

Дискусії щодо цього у коментарі Радіо Свобода підтвердив аграрний міністр України Микола Сольський, який 26 березня особисто взяв участь у засіданні Ради ЄС. Квоти Євросоюз планує визначати, керуючись обсягами постачань, які були у 2022-2023-му роках, однак Польща і Франція пропонують зважати також на довоєнний 2021-й рік.

27 березня посли країн-членів ЄС спробують затвердити оновлену угоду, що передбачає продовження заходів з лібералізації торгівлі для України ще на один рік, тобто скасування мит і квот, однак із застереженнями, що дозволять Єврокомісії зупинити потік до Євросоюзу окремих категорій продуктів у разі викривлень на ринку. Польща й Франція хочуть розширити перелік товарів, а також – додати до розрахунків, що братимуться до уваги, обсяги імпорту за довоєнний 2021-й рік. Та більшість країн виступає проти, відстоюючи можливості України, і так залежної від міжнародної допомоги, самостійно наповнювати свій бюджет.

25 березня у польському уряді висловили сподівання, що з 1 квітня транзит українського зерна закінчиться. Про це в етері Radio Lublin заявив польський міністр розвитку та технологій Кшиштоф Гетьман.

«Я також хотів би підкреслити, що щодо зерна, то ми сподіваємося – адже ми про це говорили з українською стороною – що навіть транзит, насамперед кукурудзи та пшениці, практично закінчиться після 1-го квітня», – наголосив польський чиновник.

Новини

23 Квітня 2024

Уряд Британії анонсує 500 млн фунтів підтримки і «найбільшу» партію військової допомоги Україні

Зеленський зустрівся у Києві з конгресменами США

конгресмени США пояснили затримку з ухваленням допомоги

Зеленський каже, що домовився з Байденом про постачання ATACMS

22 Квітня 2024

Допомога від США посилить ППО і далекобійні спроможності України – Зеленський після розмови з Байденом

Єрмак у Києві зустрівся із помічником державного секретаря США

Мінцифри повідомляє про нові військові облігації в «Дії» – на честь Бахчисарая та Макіївки

ситуація найближчим часом буде «досить важка», але «Армагеддон не відбудеться»

нардеп розповів, коли Україна може отримати зброю від США

Росія хоче до 9 травня захопити Часів Яр, а в червні почати контрнаступ – Зеленський

Допомога США збільшує шанси України на перемогу – Єрмак

21 Квітня 2024

США можуть надіслати в Україну додаткових військових радників

Блінкен попередить Китай про «каральні заходи» через постачання військових технологій до Росії

Всі новини ⇢