Поранених військових РФ відправляють назад на війну в Україну без дозволу лікарської комісії – ЗМІ

Новини
Поранених військових РФ відправляють назад на війну в Україну без дозволу лікарської комісії – ЗМІ

У Росії поранених військовослужбовців повертають до зони бойових дій без рішення військово-лікарської комісії (ВЛК). Як повідомляє російське видання «Агентство», член президентської Ради з прав людини, голова організації «Справедлива допомога Лікаря Лізи» Ольга Демичова повідомила, що лікарі двох клінік з Москви і окупованого Донецька попросили її з’ясувати, чому поранених військовослужбовців замість реабілітації і долікування відправляють на фронт.

Відповідальний секретар Спілки комітетів солдатських матерів Валентина Мельникова стверджує, що це не поодинокі випадки. У тому числі йдеться про двох військових, які лікувалися два місяці після тяжких поранень. Командири заявили їм, що відправлять їх не на військово-лікарську комісію, а назад на війну. За її словами, такі ж випадки були з кількома іншими військовими, які мали осколкові поранення кінцівок. Крім них, на війну в Україну повернули військових, які лікувалися від виразки шлунка або перенесли до участі у війні інфаркти та інсульти.

Мельникова припускає, що у російських військових може бути документ, яким вони керуються під час відправлення поранених на фронт. У ньому, як стверджує вона, є фраза: «Медичний огляд громадян, покликаних на військову службу по мобілізації, проводиться за графою III розкладу хвороб». «А це графа «офіцерська», там усі до служби придатні», – сказала вона. «Агентству» незалежно підтвердити існування цього документа не вдалося.

Член міжнародної правозахисної групи «Агора» адвокат Никифор Іванов заявив, що військові травми та їх лікування – це достатні підстави для проведення ВЛК. Якщо травмованих військовослужбовців відправляють у зону бойових дій – це, за його словами, порушення їхніх прав. Небажання військових відправляти поранених на огляд може свідчити про те, що влада хоче заощадити на виплатах військовослужбовцям, вважає Іванов. За законом, військовослужбовці з травмою можуть претендувати на кілька виплат, включаючи одноразову, щомісячну та страхову.

Згідно з указом президента РФ Володимира Путіна, пораненим в Україні російським військовим мають виплачувати страхове забезпечення та одноразову допомогу. Сума одноразової допомоги у разі непридатності до служби становить 2,9 млн рублів, додаткова допомога – 3 млн рублів. У разі отримання інвалідності передбачено щомісячну компенсацію.

Новини

15 Квітня 2024

«окупант спробує посилити штурмові дії»

У МОН пояснили, чи можуть студенти приватних вишів виїжджати за кордон

Зеленський закликав союзників захистити Україну так само, як Ізраїль

Уряд Нідерландів обіцяє ще 4,4 мільярда євро допомоги для України

Зеленський призначив нового заступника Єрмака

Кабмін вважає недоцільним використання коштів на телемарафон для потреб ЗСУ

Зеленський призначив нового заступника секретаря РНБО

Кулеба відповів на критику ударів по російських НПЗ: «треба мислити своїми інтересами»

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

СКУ закликав українців у Росії долучатися до руху опору

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

Для допомоги Україні у партнерів є все, потрібне тільки рішення – Зеленський

Всі новини ⇢