Посол США при НАТО переконана, що Конгрес остаточно схвалить допомогу Україні

Новини
Посол США при НАТО переконана, що Конгрес остаточно схвалить допомогу Україні

Очільниця місії США при НАТО висловила впевненість, що слідом за Сенатом Палата представників американського Конгресу проголосує за допомогу Україні. Про це вона сказала на брифінгу в Брюсселі 13 лютого.

«Я все ще переконана, що Конгрес невдовзі схвалить ще один пакет допомоги в міру того, як ми наблизимося до двох років війни Росії проти України. Важливо, щоб усі ми пам’ятали, що поставлено на карту. Якщо Росії вдасться (завоювати Україну – ред.), безсумнівно, європейська та трансатлантична безпека опиниться під загрозою», – заявила Джуліан Сміт.

Відповіддю на російську агресію дипломатка вважає подальшу єдність НАТО, інвестиції в безпеку союзників і допомогу Україні, «щоб продемонструвати супротивникам у всьому світі, що трансатлантичний альянс, трансатлантична спільнота й надалі залишатимуться наріжним каменем глобальної безпеки».

Сміт зауважила, що за час повномасштабної війни Росії проти України США надали допомоги їй на 75 мільярдів доларів, тоді як країни-члени ЄС, за словами посла, інвестували 90 мільярдів євро, а на додачу до них нещодавно схвалили й виділення макрофінансової допомоги на 50 мільярдів.

Коментуючи сплеск заяв на Заході про можливу агресію Росії проти НАТО, посол зазначила, що «ми в режимі реального часу готуємося до всіх непередбачених ситуацій».

«Ми бачили класичну гру, яку Росія вважає за краще використовувати для підриву сильних сторін альянсу, і ми не втрачаємо часу, щоб підготуватися до різноманітних непередбачених обставин… І ми продовжуємо готуватися до будь-якого майбутнього», – наголосила Сміт.

13 лютого Сенат США остаточно підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.

За документ проголосували 70 сенаторів, проти були 29.

Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на експрезидента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Новини

25 Травня 2024

«Путін боїться того, що може дати Саміт миру» – Зеленський у відеозверненні

США оголосили про військову допомогу Україні на 275 мільйонів доларів

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

У НАБУ і САП кажуть, що «досягли спільного бачення», як вести розслідування після «витоку інформації» – заява

Путін готовий провести переговори про перемирʼя в Україні на нинішній лінії фронту

Кабмін послабив обмеження щодо канабісу для використання в наукових та медичних цілях

«Росіянам буде складно вискакувати з домовленості». Зеленський розповів про порядок денний саміту у Швейцарії

на підготовку Харківщини до зими виділять 4 мільярди гривень, половину – з резервного фонду

«Соратниці Путіна» Матвієнко повідомили про нову підозру – СБУ

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Зеленський про удар РФ по друкарні в Харкові

Всі новини ⇢