Правляча партія Грузії висунула ексфутболіста Кавелашвілі на пост президента
НовиниПравляча партія Грузії, «Грузинська мрія», зробила несподіваний крок, висунувши на пост президента країни колишнього футболіста Міхеїла Кавелашвілі. Це рішення було оголошено 27 листопада через проект Радіо Свобода «Эхо Кавказа».
Про це розповідає Київ24
Голова партії, мільярдер Бідзіна Іванішвілі, підкреслив, що «чесність, справедливість, патріотизм і принциповість» вирізняють Кавелашвілі. За його словами, Міхеїл є «найкращим втіленням грузинського чоловіка» та «чудовим батьком чотирьох дітей». Іванішвілі висловив упевненість, що Кавелашвілі «повністю відновить гідність, тимчасово забрану в інституту президента».
Критика з боку опозиції
Проте, в грузинській опозиції цю ініціативу сприйняли як продовження антизахідної політики. Представниця «Єдності – Національного руху» Хатія Деканоїдзе висловила занепокоєння, адже Кавелашвілі відомий своєю критикою на адресу Заходу. Вона зазначила, що Іванішвілі «зробив своїм президентом найвидатнішого антизахідника», який гостро критикує США та ЄС, що відображає його бачення країни.
Кавелашвілі є одним із лідерів партії «Сила народу», відомої своєю антизахідною риторикою та підтримкою «традиційних цінностей». Він займав депутатські крісла в парламенті IX і X скликань, і був 18-м номером у списку «Грузинської мрії» на парламентських виборах.
Майбутні вибори та їх значення
На даний час Міхеїлу Кавелашвілі 53 роки, за свою футбольну кар'єру він шість разів ставав чемпіоном Грузії. У 1995 році він здобув чемпіонство росії з клубом «Спартак-Аланія», а також грав за «Манчестер Сіті» та ряд швейцарських клубів.
Президентські вибори в Грузії заплановано на 14 грудня, інавгурація - на 29 грудня. У разі потреби, другий тур відбудеться також 14 грудня. Вперше в історії Грузії президента обиратиме виборча колегія, до якої входять 300 осіб, зокрема 150 депутатів парламенту Грузії, а також члени Верховних рад Аджарії та Абхазької автономної республіки у вигнанні.
Опозиційні партії, які не визнають легітимність парламенту XI скликання, ймовірно, бойкотуватимуть голосування. Більшість міжнародних партнерів Грузії також не вітала перемогу «Грузинської мрії» на парламентських виборах, вимагаючи розслідування виявлених порушень під час голосування.
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →