Президентка Швейцарії назвала досягнення Саміту миру, Зеленський розповів, якими будуть подальші кроки

Новини
Президентка Швейцарії назвала досягнення Саміту миру, Зеленський розповів, якими будуть подальші кроки

Президентка Швейцарії Віола Амгерд назвала досягнення Саміту миру, який провели цими вихідними у швейцарському курортному містечку Бюргеншток.

«Досягненням є те, що ця конференція відбулася на високому рівні та за широкої підтримки. Також тут було вироблено спільну позицію, спільні заменники, які держави знайшли завдяки дипломатичній роботі та інтенсивним дискусіям є передумовою для руху вперед. Тепер ця стартова позиція має бути використана», – сказала у виступі за підсумками міжнародної конференції Віола Амгерд.

Читайте також: «Це спільне бачення того, як ми хочемо досягти миру в Україні» – президентка Швейцарії про Бюрґенштокське комюніке

У свою чергу президент України Володимир Зеленський зауважив, що на саміт, на який приїхала 101 держава та міжнародна організація, є великим успіхом.

За його словами, після саміту погодили спільну роботу на більш технічному рівні – на рівні радників та міністрів у форматі спеціальних зустрічей під лідерством або співлідерством країн.

«Ми погодилися почати роботу у спеціальних постсамітних групах щодо конкретних ідей та пропозицій, які можуть відновити безпеку та її різні аспекти. Ми вже маємо попередні угоди з такими країнами як Франція, Чехія, Туреччина, Кенія, Саудівська Аравія, США, Норвегія, Польща, Канада, Катар, Чилі, Гана, Фінляндія, Нідерланди, Німеччина, Сполучене Королівство прийняти роботу груп, очолювати та співочолювати», — додав він.

Зеленський зазначив, що перший та другий саміти миру повинні об’єднати нашу спільну роботу щодо деталей миру.

«Ми не маємо часу на довготривалу роботу, рух до миру означає діяти швидко. Підготовка займе місяці, не роки. Тому коли план дій щодо миру буде готовим і кожен крок буде пропрацьовано , відкриється шлях до проведення другого саміту миру, а отже і до завершення цієї війни, до справедливого і тривалого миру», – сказав він на підсумковій пресконференції у Швейцарії.

Президент України зазначив, що вже є країни зацікавлені у тому, щоб прийняти другий Саміт миру, Київ почав перемовини з ними.

Читайте також: Присутність РФ на другому Саміті миру свідчитиме про рішення Москви закінчити війну – Зеленський

15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було.

80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів». Однак президент України очікує, що до спільного комюніке про основи миру приєднаються ще більше країн.

Новини

17 Липня 2024

Світло вимикатимуть впродовж доби, а у Києві також в світло-сірій зоні: графіки відключень 18 липня

10 років після збиття MH17. Прем’єр Нідерландів обіцяє справедливість

В Україну повернули ще двох дітей з окупації

Бельгія надасть 150 мільйонів євро на відновлення інфраструктури України

НАТО призначив спецпредставника в Україні: що про нього відомо

Столтенберґ призначив представника НАТО в Україні

Відсьогодні чоловікам для перетину кордону необхідно мати військовий квиток: вже 40 особам через це відмовлено у виїзді

«Росії не вдасться уникнути відповідальності»

Київрада створить Центр боротьби з російськими кібератаками

У Держдепі США прокоментували підтримку України у разі призначення Венса віцепрезидентом

Маск переносить офіс SpaceX до Техасу на знак протесту проти ухвалення в Каліфорнії закону про захист ЛГБТ-людей

Безугла заявила про вихід із фракції «Слуга народу»

Японія може надати Україні понад $3 млрд позики коштом заморожених активів РФ – ЗМІ

Всі новини ⇢