«Протиповітряна оборона, безсумнівно, зараз є пріоритетом»: заступник держсекретаря США

Новини
«Протиповітряна оборона, безсумнівно, зараз є пріоритетом»: заступник держсекретаря США

США хочуть переконатися, що «Росія не зможе використовувати свою територію як притулок, звідки може безкарно атакувати українські сили». Про це заявив Джон Басс, заступник держсекретаря США з політичних питань, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, як далеко по території Росії може бити Україна після дозволу завдавати ударів американською зброєю по всій лінії кордону з РФ.

«Я не збираюся вдаватися в оперативні деталі, які можуть сигналізувати про наміри або дати Росії можливість вжити контрзаходів проти того, що можуть зробити українські сили. Я б просто вказав на коментарі мого колеги Джейка Саллівана, який сказав, що це не питання географії, це питання здорового глузду. Ми хочемо переконатися, що Росія не зможе використовувати свою територію як притулок, звідки вона може безкарно атакувати українські війська», – відповів Джон Басс.

Водночас чи дозволяють США використовувати по території Росії ракети ATACMS, які б’ють на 300 кілометрів, американський посадовець не зазначив.

«Протиповітряна оборона, безсумнівно, зараз є головним пріоритетом», – Джон Басс, заступник держсекретаря США з політичних питань

Водночас Джон Басс наголосив, що пріоритетною потребою України на цю мить є ППО. Про це він сказав у відповідь на запитання «Голосу Америки» щодо необхідного Україні за нинішніх умов озброєння.

За словами заступника держсекретаря, США мають постійний діалог із військово-політичним керівництвом про те, як Америка та інші союзники і партнери можуть «найкращим чином підтримати ЗСУ в захисті української території та покласти край цій війні».

Джон Басс нагадав одне із останніх рішень США про зміну пріоритетів і перенаправлення виробництва, коли ракети до Patriot і NASAMS, які виходитимуть із виробничих ліній США, будуть в першу чергу поставлені в Україну.

«Ви бачили тверде зобов’язання Сполучених Штатів та інших союзників і партнерів надати додаткові системи, додаткові засоби перехоплення, щоб зменшити здатність Росії знищувати цивільну інфраструктуру, знищувати основні елементи електричної мережі, необхідні для увімкнення світла та живлення в лікарнях та інших ключових об’єктах інфраструктури. Отже, протиповітряна оборона, безсумнівно, зараз є пріоритетом», – пояснив заступник держсекретаря.

Також, він зазначив, що попри пріоритетність ППО, на яких нині зосереджені США, підтримка цим не обмежується.

«Ми ведемо серйозну, інтенсивну розмову про те, як ми можемо продовжувати допомагати українській промисловості виробляти тут, в Україні, те, що вам потрібно для захисту», – додав Джон Басс, заступник держсекретаря США з політичних питань.

Раніше США дозволили Україні завдавати ударів американською зброєю по всій лінії кордону з Росією, а не лише по тих об’єктах, які розташовані на кордоні з Харківською областю.

Новини

17 Липня 2024

Світло вимикатимуть впродовж доби, а у Києві також в світло-сірій зоні: графіки відключень 18 липня

10 років після збиття MH17. Прем’єр Нідерландів обіцяє справедливість

В Україну повернули ще двох дітей з окупації

Бельгія надасть 150 мільйонів євро на відновлення інфраструктури України

НАТО призначив спецпредставника в Україні: що про нього відомо

Столтенберґ призначив представника НАТО в Україні

Відсьогодні чоловікам для перетину кордону необхідно мати військовий квиток: вже 40 особам через це відмовлено у виїзді

«Росії не вдасться уникнути відповідальності»

Київрада створить Центр боротьби з російськими кібератаками

У Держдепі США прокоментували підтримку України у разі призначення Венса віцепрезидентом

Маск переносить офіс SpaceX до Техасу на знак протесту проти ухвалення в Каліфорнії закону про захист ЛГБТ-людей

Безугла заявила про вихід із фракції «Слуга народу»

Японія може надати Україні понад $3 млрд позики коштом заморожених активів РФ – ЗМІ

Всі новини ⇢