Путін затвердив концепцію зовнішньої політики, в якій РФ – не ворог Заходу, а США – «організатор» антиросійської політики

Новини
Путін затвердив концепцію зовнішньої політики, в якій РФ – не ворог Заходу, а США – «організатор» антиросійської політики

Президент РФ Володимир Путін затвердив нову концепцію зовнішньої політики, в якій Росія «не вважає себе ворогом Заход» і є «оплотом русского міра», йдеться в указі, розміщеному на сайті Кремля.

Особливе місце у концепції приділено взаєминам із західними країнами.

Росія, як стверджується в документі, «не вважає себе ворогом Заходу, не ізолюється від нього, не має щодо нього ворожих намірів, розраховує на усвідомлення ним безперспективності конфронтації з Росією». Водночас, згідно з концепцією, «Росія має намір приділяти пріоритетну увагу усуненню рудиментів домінування США та інших недружніх держав у справах світу».

У Кремлі також зазначили, що «розглядають США як організатора та виконавця агресивної антиросійської політики, джерело ризиків для її безпеки». Автори документа вважають, що «відмова від антиросійської політики та велика самостійність від США сприятливо позначилися б на безпеці та добробуті європейських країн».

Згідно з новою концепцією, Росія «жорстко припинятиме антиросійські кроки» інших країн і відповідатиме на погрози на свою адресу «симетрично та асиметрично». Також у документі зазначено, що збройні сили РФ використовуються для відбиття та запобігання нападу на Росію чи її союзників.

Пріоритетом гуманітарної політики РФ за кордоном, згідно з документом, є «протидія кампанії русофобії, захист російської мови, російської культури, спорту, Російської православної церкви від дискримінації». Також Москва виступає за об’єднання міжнародних зусиль із захисту «традиційних духовно-моральних цінностей».

Росія грубо порушила міжнародне право, коли окупувала Крим, надала підтримку бойовикам на Донбасі, а торік здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Більшість країн Заходу засудили це посягання на територіальну цілісність України, що потягнуло за собою численні воєнні злочини з боку РФ. Москва усе це заперечує і продовжує агресивну війну проти України.

Новини

4 Грудня 2023

МЗС України закликало сторони утриматись від будь-яких дій у територіальній суперечці між Венесуелою і Гаяною

Нардеп від ОПЗЖ відряджався в Угорщину на 6 днів, а пробув за кордоном 2 місяці і зустрічався з нев’їзним соратником Орбана – «Схеми»

Rheinmetall повідомив, що вироблятиме артилерійські боєприпаси на 142 мільйони євро для України

проїзд першочергових вантажів на кордоні зі Словаччиною здійснюється безперешкодно

Голова МЗС Угорщини стверджує, що Порошенко мав намір зустрітися з Орбаном

У Харкові запрацюють дитсадки для дітей старшого дошкільного віку у метро – міськрада

Польща продовжить вимагати відновлення дозволів ЄС для українських далекобійників – Моравецький

Колишній «регіонал» Шпенов подав заяву на складання мандата – Стефанчук

Зеленський закликав не ігнорувати повітряні тривоги

У «Євросолідарності» відповіли на заяву СБУ щодо заборони виїзду Порошенка за кордон

омбудсмен звернеться до ООН і Червоного Хреста

дані про побиття Дубінського в СІЗО не підтвердилися

Пункт пропуску «Угринів – Долгобичув» відкриють для проїзду порожніх вантажівок – Кубраков

Всі новини ⇢